Lublin chce wydzierżawić tereny pod stacje ładowania aut elektrycznych. Chodzi o 83 lokalizacje

Stacja ładowania samochodów elektrycznych
Stacja ładowania samochodów elektrycznych | fot. Dominik Wąsik

Lublin chce zachęcić firmy posiadające stacje ładowania pojazdów elektrycznych do inwestowania na terenie miasta. W tym celu chce wydzierżawić 83 lokalizacje pod budowę stacji ładowania pojazdów.

W Lublinie powstaną 83 punkty ładowania aut elektrycznych

Obecnie w Lublinie, na terenach miejskich i prywatnych, jest kilkanaście punktów ładowania aut elektrycznych [lista stacji ładowania]. Od października 2022 r. działa także supercharger Tesli przy centrum handlowym Skende Lublin i Ikea.

Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie szuka firmy, która będzie zainteresowana dzierżawą nieruchomości pod lokalizację następnych 83 stacji ładowania w mieście. W każdej z lokalizacji ma powstać stacja z dwoma punktami ładowania o mocy nie mniejszej niż 22 kW.

Dzierżawcy, jako operatorzy infrastruktury ładowania, odpowiadają za przyłączenia stacji do sieci elektroenergetycznej. Poniosą koszty jej instalacji, serwisowania i utrzymania, ale mogą pobierać opłaty ze świadczenie usługi ładowania.

„Dzierżawca będzie zobowiązany do zagospodarowania wydzierżawionego gruntu, poprzez wybudowanie stacji ładowania dla pojazdów elektrycznych, pełnienie funkcji operatora i dostawcy usługi ładowania dla tych stacji oraz dostosowanie miejsc przeznaczonych na postój pojazdów elektrycznych w czasie ładowania poprzez jego odpowiednie oznakowanie pionowe i poziome” – czytamy w opisie zamówienia.

Umowa dzierżawy z wyłonioną firmą zostanie zawarta na okres 10 lat. Wygra firma, która zaproponuje najwyższą miesięczną stawkę czynszu dzierżawy za metr kwadratowy. ZDiM wymaga, by oferowana stawka nie była niższa niż 6 zł netto. Chodzi o teren o łącznej powierzchni 2 786 m kw.

Lista lokalizacji stacji ładowania aut elektrycznych:

Agatowa, Andersa, Baśniowa, Biskupa Mariana Fulmana, Bursaki, Bursztynowa, Chodźki, Czechowska, Dolińskiego, Dolna Panny Marii, Dunikowskiego, Gębali, Gospodarcza, Grażyny, Hetmańska, Inżynierska, Jagodowa, Kiepury, Kazimierza Wielkiego, Koralowa, Krasińskiego, Królowej Jadwigi, Kurantowa, Kuronia, Lawinowa, Legendy, Leszczyńskiego, Lipińskiego, Magnoliowa, Matki Teresy z Kalkuty…

Diamentowa, Melomanów, Mełgiewska, Młodej Polski, Morelowa, Nałęczowska, Obrońców Pokoju, Obywatelska, Paderewskiego, Paganiniego, Plac Zamkowy, Pogodna, Narutowicza, Radości, Radziszewskiego, Romanowskiego, Romera, Rusałka, Sierpińskiego, Skromna, Sławin, Symfoniczna, Szafirowa, Szczytowa, Szeligowskiego, Szmaragdowa, Szwajcarska, Szwoleżerów, Śliwińskiego, Tarasowa…

Trześniowska, Tumidajskiego, Willowa, Wojtyłów, Wrońska, Wspólna, Wyżynna, Zalewskiego, Zamojska, Związkowa, Zygmunta, Żołnierska.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.