Lublin. Centrum handlowe rozdaje klientom maseczki z… papieru i gumki recepturki

maseczka z papieru i gumki recepturki
Takie maseczki mogą dostać klienci odwiedzający Felicity Lublin | fot. Maciej Kulka

Felicity Lublin rozdaje maseczki swoim klientom. Kto zapomniał zabrać z domu swojej maseczki, dostanie jednorazową z papieru i gumki recepturki przy wejściu do centrum handlowego.

Sytuacja prawna dotycząca nakazu noszenia maseczek w miejscach publicznych jest niejasna. Zalecenia i opinie rządu oraz organizacji rządowych jasno wskazują, że taki obowiązek istnieje. Za nierespektowanie obowiązku można otrzymać mandat 500 zł lub grzywnę w wysokości od 5 do 30 tys. złotych od inspektora sanitarnego.

Wyłączenia od tej zasady dotyczą m.in. osób z całościowymi zaburzeniami rozwoju, zaburzeniami psychicznymi, niepełnosprawnością intelektualna w stopniu umiarkowanym, znacznym albo głębokim, a także osoby mające trudności w samodzielnym zakryciu lub odkryciu ust lub nosa.

Maseczka chroniąca przed otrzymaniem mandatu

Centrum handlowe Felicity Lublin postanowiło uchronić swoich klientów przed otrzymaniem mandatu za niezakrywanie ust i nosa w obiekcie lub odmową obsłużenia przez niektóre sklepy. Osoby, które wybiorą się na zakupy do sklepów lub punktów usługowych na terenie Felicity Lublin, a zapomniały swojej maseczki z domu, otrzymają przy wejściu bezpłatne maseczki jednorazowe z papieru i gumki recepturki.

„Maseczki są kolejnym zabezpieczeniem, które może być wykorzystane przez odwiedzających Felicity, a którzy to odwiedzający po prostu zapomnieli maseczki a wchodząc do centrum są zobowiązani do zakrywania ust i nosa zgodnie z aktualnie obowiazującymi regulacjami” – wyjaśnia Andrzej Wasowicz, dyrektor centrum handlowego Felicity Lublin.

Maseczki z papieru i gumki recepturki zostały umieszczone przy każdym z wejść do centrum handlowego. – „Z racji że są to maseczki jednorazowe Felicity daje również możliwość otrzymania gratis regularnej maseczki dla wszystkich chętnych. Maseczki materiałowe są bezpłatnie dostępne w punkcie informacji, o czym informujemy również na plakatach na wejściach do Felicity” – dodaje Andrzej Wasowicz.

5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. „Fałszywa pandemia” – dr Mariusz Błochowiak | W Punkt
    youtube. com /watch?v=OcbP3ZkmfIo

    Doszlismy do absurdu prawnego. Mandaty są niezgodne z prawem a policja zamiast pilnowac prawa sama je łamie. To co to za policja, polityczna? Gdzie my żyjemy? Niżej niż polskojezyczna kolonia. Noszenie masek jest niezgodne z prawem i konstytucją. Nie mozna zmuszać ludzi do zachowywania się niezgodnie z prawem i konstytucją.
    Partia, która ma w nazwie „prawo” łamie to prawo. O „sprawiedliwości” już ie wspomnę.. Funkcjonariusze powinni zaprotestować.Ale skoro im dają co chwila podwyżki to siedzą cicho i wykonują zadania im powierzone.Czyżby mamy znów milicję obywatelską na usługach partii rzadzącej..

  2. Sam Główny inspektor sanitarny w rozmowie w Radio Zet powiedział że maseczki odrobinę patogenu zatrzymują ale te maski są do czego innego–aby nie zapominać ze jest pandemia. Nie żeby chronić siebie i innych ale żeby pamiętać o pandemii! Po tych slowach tym bardziej nie założę maseczki, i nikt mnie do tego nie zmusi.

  3. co za smiech na sali napewno maseczki pomoga przed wirusem hihi jak mozna byc takim debilnym spoleczenstwem tak pustym .. i dawac sie jak owce sterowac…