Lublin będzie w żółtej strefie? Od soboty obowiązek zasłaniania ust i nosa na powietrzu

Lublin będzie w żółtej strefie? Od soboty obowiązek zasłaniania ust i nosa na powietrzu
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Lublin w żółtej strefie. To niemal pewne, że w sobotę mieszkańcy Lublina obudzą się w mieście objętym nowymi obostrzeniami m.in. obowiązkiem zasłaniania ust i nosa na powietrzu.

Lublin w żółtej strefie – co to znaczy?

W czwartek, 8 października około godz. 12 Ministerstwo Zdrowia opublikuje nową listę powiatów i miast z dodatkowymi obostrzeniami. Ma się znaleźć na niej m.in. Lublin. Żółta strefa w Lublinie będzie oznaczała wprowadzenie dodatkowych ograniczeń w walce z koronawirusem.

Przypomnijmy, że od soboty 3 października w województwie lubelskim strefa żółta i czerwona w obowiązuje w dwóch powiatach: powiat łęczyński znajduje się w strefie czerwonej, a powiat janowski w strefie żółtej. W strefie niebieskiej, tzw. alertu znalazł się powiat włodawski.

Nowe obostrzenia w żółtych i czerwonych strefach od soboty 10 października

Od soboty 10 października rozszerzy się katalog obostrzeń w żółtych i czerwonych strefach. W strefie czerwonej restauracje, puby i bary będą mogły pracować w godzinach 6.00-22.00, z wyjątkiem dostawy żywności i produktów wydawanych na wynos.

Dodatkowo obowiązek zasłaniania ust i nosa na wolnym powietrzu zostanie rozszerzony i będzie obowiązywał już nie tylko w strefie czerwonej, ale również w żółtej. Nie trzeba będzie zakrywać ust i nosa m.in. w lasach, parkach i na plażach.

Nowe restrykcje mają także dotyczyć ograniczenia liczby osób biorących udział w przyjęciach okolicznościowych i w zgromadzeniach: w strefie czerwonej do 50, w żółtej do 75, w pozostałej części kraju do 100 osób oraz minimalnej odległości pomiędzy zgromadzeniami – co najmniej 100 metrów.

Czytaj także: Zero tolerancji dla osób nieprzestrzegających obowiązku zakrywania ust i nosa. Posypią się mandaty!

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. No ku*wa znowu kaganiec nakładają. Rozumiem maska w autobusie, ale po co na dworze?
    A ze szkołami co zrobią i jak chcą sprawić, żeby ludzie trzymali tam dystans 100 metrów? No i jeszcze znając życie odwołają studniówki. Ku*wa człowiek tyle czekał w końcu na ten uroczysty dzień, a przez jakiegoś kitajca go nie będzie