Lublin: Akcja saperów na Al. Racławickich zakończona, ruch wznowiony

remont przebudowa racławickie
Przebudowa Al. Racławickich w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Zakończyła się akcja usuwania niewybuchów przebudowywanych Al. Racławickich w Lublinie. Ruch na ulicy został wznowiony, a komunikacja wróciła na swoje podstawowe trasy.

Saperzy zakończyli prace związane z zabezpieczeniem dwóch niewybuchów na Al. Racławickich w Lublinie. W związku z wznowieniem ruchu na Al. Racławickich autobusy i trolejbusy sukcesywnie powracają na swoje podstawowe trasy przejazdu, ale mogą kursować z opóźnieniem.

„Zgodnie z umową inwestycja związana z przebudową Al. Racławickich prowadzona jest pod stałym nadzorem saperskim i archeologicznym. Na wezwanie wykonawcy robót, przeprowadzane jest ponowne rozeznanie terenu przez sapera. Prace obejmują Al. Racławickie i ul. Lipową na odcinkach, gdzie zdjęty został asfalt, co umożliwia przeprowadzenie badania w głębszych warstwach jezdni” – mówi Justyna Góźdź z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Zgodnie z zapisami umowy z miastem, wykonawca zobowiązany był do przeprowadzenia rozeznania saperskiego przed rozpoczęciem robót drogowych. Specjalistyczna firma przeprowadziła je w dniach 22 i 23 kwietnia. Kolejne rozeznania saperskie mogą być prowadzone jedynie na zlecenie wykonawcy robót, co miało miejsce w dniu dzisiejszym.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.