„Lubię patrzeć, jak strażacy gaszą ogień”. Nastoletni podpalacz robił zdjęcia pożarom

podpalacz lublin
Policjanci zatrzymali 19-letniego podpalacza z Lublina | fot. nadesłane

Policjanci zatrzymali 19-letniego mieszkańca Lublina podejrzanego o kilka podpaleń na terenie miasta. Z ich ustaleń wynika, że najpierw wzniecał pożary, a potem robił zdjęcia telefonem i oglądał akcje gaśnicze strażaków.

Do podpaleń na terenie dzielnicy Czuby w Lublinie dochodziło przez cały sierpień. Sprawca za cel obrał wiaty śmietnikowe, szopkę betlejemską przy jednym z kościołów oraz trawy. Policjanci odnotowali łącznie 8 pożarów. Okoliczności zaprószenia ognia od początku wskazywały na umyślne działanie podpalacza.

Sprawą zajęli się kryminalni z komisariatu VII. W wyniku prowadzonych działań okazało się, że sprawcą może być 19-letni mieszkaniec miasta, który za każdym razem, gdy wybuchał pożar, był na miejscu i wzywał straż pożarną.

Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał już zarzuty, do których popełnienia się przyznał. Wyjaśnił, że podpalał ponieważ lubił patrzeć na akcje gaśniczą. W telefonie 19-latka policjanci odnaleźli zdjęcia pożarów oraz akcji gaśniczych strażaków.

Pożary wybuchały w następujących dniach sierpnia: 7, 19, 23, 24, 25, 26, 27 i 29. Podpalacza najczęściej obierał cele przy ul. Jutrzenki i ul. Watykańskiej. Łączne straty sięgają ponad 76 tys. zł.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.