Lubelskie: Zarekwirowany alkohol posłuży do walki z koronawirusem

Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Lubelska Krajowa Administracja Skarbowa przekazała kolejne partie zarekwirowanego alkoholu etylowego do jednostek medycznych działających na terenie województwa lubelskiego.

Po raz kolejny lubelska KAS przekazała zarekwirowany alkohol etylowe na walkę z epidemią koronawirusa. Naczelnik Urzędu Skarbowego w Chełmie, jako organ likwidacyjny, przekazał 9 i 14 kwietnia 2020 roku 882 litry alkoholu niżej wymienionym jednostkom:

– 310 litrów skażonego alkoholu etylowego – Publicznemu Szpitalowi Wojewódzkiemu im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu;

– 286 litrów skażonego alkoholu etylowego – Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. Jana z Dukli w Lublinie;

– 286 litrów skażonego alkoholu etylowego – Samodzielnemu Publicznemu Zespołowi Opieki Zdrowotnej w Tomaszowie Lubelskim.

To kolejne przekazanie przez lubelską KAS pochodzącego z przemytu i zarekwirowanego podczas działań kontrolnych alkoholu. Dotychczas KAS przekazała w sumie 2,2 tys. litrów alkoholu siedmiu różnym podmiotom w województwie lubelskim.

Poza placówkami medycznymi alkohol od lubelskiej KAS trafiał także do innych jednostek mundurowych zaangażowanych w walkę z epidemią, w tym m.in. do żandarmerii wojskowej.

Z uwagi na fakt, że, w zależności od partii, przekazywany alkohol jest o mocy od 80 do 92% – stanowi doskonały środek do przygotowania preparatów do dezynfekcji przedmiotów, powierzchni czy też środków transportu wymagających odkażania.

„Tym samym alkohol pochodzący z przestępstwa i nienadający się do spożycia – zostanie wykorzystany w słusznej sprawie. W przygotowaniu są kolejne partie alkoholu dla kolejnych jednostek” – informuje Izba Administracji Skarbowej w Lublinie.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.