Lubelskie: Wkrótce wyjadą mobilne zespoły do pobierania próbek na koronawirusa

IMG 20200311 122315
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Na Lubelszczyźnie powstają specjalne mobilne zespoły transportu sanitarnego do pobierania próbek od osób z podejrzeniem zakażenia koronawirusem i objętych kwarantanną domową.

W czwartek 12 marca wojewoda lubelski wydał polecenie o uruchomieniu dodatkowych zespołów transportu sanitarnego, które mają pobierać wymazy z gardła w warunkach domowych od osób podejrzanych o zakażenie koronawirusem. Pobrane próbki będą przewożone do laboratorium w Lublinie.

„Już w tej chwili mamy gotowy jeden mobilny zestaw do pobierania próbek do badania na koronawirusa. Obecnie udrażniamy możliwość pobierania próbek w miejscu kwarantanny osoby z podejrzeniem zakażenia koronawirusa. Do końca tego tygodnia takich mobilnych zestawów będzie dziesięć. Pracownicy przechodzą odpowiednie szkolenia” – mówi Lech Sprawka, wojewoda lubelski.

Dodatkowe zespoły zostaną uruchomione w: Lublinie, Opolu Lubelskim, Lubartowie, Białej Podlaskiej, Łukowie, Chełmie, Janowie Lubelskim, Tomaszowie Lubelskim i Hrubieszowie.

Bądź na bieżąco ze wszystkimi wiadomościami dotyczącymi koronawirusa w Polsce. Kliknij >>TUTAJ<< i sprawdź najnowsze wiadomości.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Brawo!!! W końcu rozwiązanie adekwatne do sytuacji. Mam tylko nadzieję że w praktyce również będzie sprawnie funkcjonować