Lubelskie święto fanów kultury japońskiej Nejiro 8!

Sympatycy szeroko rozumianej kultury japońskiej, jak co roku spotykają się w Lublinie, aby dzielić się swoją pasją i poznawać niezwykłych ludzi na ósmej edycji festiwalu Nejiro.

 

Nejiro to niesamowity festiwal, który organizowany jest przez Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki „Cytadela Syriusza”. Organizatorzy robią co mogą, aby zapewnić uczestnikom maksimum wrażeń i dobrej zabawy. Tegorocznym motywem przewodnim jest muzyka japońska. Nie tylko J-Rock, ale wszelkie przejawy muzyczne, które można odnaleźć w kulturze. Specyficzny punkt widzenia dotyczący muzyki przejawia się między innymi w kontekście animacji, w której dźwięki odgrywają niebagatelną rolę.

 

Podczas trzech dni festiwalu będziecie mogli wziąć udział w prelekcjach, panelach dyskusyjnych, konkursach, pokazach, prezentacjach, a nawet larpach czy grach terenowych. Wszystko zostanie specjalnie przygotowane tak, aby każdy mógł rozwijać swoje zainteresowania i pasje. Tegoroczna edycja nie zamyka się w obrębie Japonii, ale tematycznie wykracza w kierunku Półwyspu Koreańskiego, a nawet tzw. Państw Środka.

Spotkacie tu fanów kina, muzyki, komiksów, gier komputerowych, planszowych i fabularnych, larpów i wszystkiego, co tylko ma związek z kulturą Kraju Kwitnącej Wiśni.

 

Oczywistym elementem takiej imprezy jest konkurs strojów fanowskich. Najlepsze cosplay’e mogą liczyć na przychylne głosy jury, ale pamiętajcie, że ocenie podlegają wyłącznie stroje – scenki rodzajowe i układy choreograficzne to zupełnie inna bajka – więcej informacji możecie uzyskać na stronie internetowej festiwalu: http://nejiro.pl/zgloszenie-cosplay/

Wśród przygotowanych sal szczególnie polecamy sale wykładowe, tę poświęconą K-popowi oraz salę tematyczną, poświęconą muzycznym anime – naprawdę warto sprawdzić najciekawsze openingi i endingi. W tym roku specjalne sale przygotowały także grupy Animelogia oraz NanoKarrin – nie może was tam zabraknąć.

Zapraszamy na Festiwal Kultury Japońskiej Nejiro 8! Lublin, 7-9 lipca 2017. Więcej informacji na stronie internetowej http://nejiro.pl/

 

Zdjęcia z poprzednich edycjiKomentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.