Lubelskie pomoże finansowo pomorskim gminom

Głosowanie podczas sesji Sejmiku
????????????????????????????????????

Lubelskie pomoże finansowo mieszkańcom pomorskich gmin Dziemiany, Sulęczyno oraz Lipusz, które ucierpiały 11 sierpnia podczas nawałnicy. Każda z gmin otrzyma po 50 tysięcy złotych.

 

Województwo Lubelskie dołączyło do innych samorządów z terenu całej Polski, które od czasu kataklizmu wspierają poszkodowane gminy. Są to m.in. województwo śląskie, Rybnik, Chorzów, Gdańsk, Sopot, województwo kujawsko-pomorskie.

 

– Samorządy powinny się wspierać, reagować na takie kataklizmy i pomagać mieszkańcom – mówił Sławomir Sosnowski, marszałek województwa lubelskiego.

 

Przez tereny gmin Dziemiany, Sulęczyno oraz Lipusz 11 sierpnia przeszedł huragan, który spowodował uszkodzenia domów i zabudowań gospodarczych. Wielu ludzi zostało bez dachu nad głową. Skala zniszczeń jest tak ogromna, że gminy nie są w stanie pomóc wszystkim poszkodowanym.

 

Zgodnie z uchwałą przyjętą przez Sejmik Województwa Lubelskiego, pomoc finansowa dla gmin w postaci dotacji celowej ma być przeznaczona na likwidację skutków kataklizmu, jaki dotknął mieszkańców w dniach 11-12 sierpnia. Każda z gmin otrzyma po 50 tys. zł, co łącznie daję kwotę 150 tys. zł.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.