Lubelskie. Najwyższy stopień ostrzeżenia przed intensywnymi opadami śniegu

pług piaskarka odśnieżenia droga śnieg zima zaspa
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał trzeci – najwyższy – stopień ostrzeżenia pogodowego dla części województwa lubelskiego. Ostrzeżenie dotyczy intensywnych opadów śniegu.

Może spaść nawet 40 cm śniegu

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał kilka ostrzeżeń pogodowych dla województwa lubelskiego. Najpoważniejsze – trzeciego stopnia – dotyczy intensywnych opadów śniegu, które wystąpią południowej części województwa.

Chodzi o powiaty: biłgorajski, Chełm, chełmski, hrubieszowski, janowski, krasnostawski, kraśnicki, lubelski, Lublin, łęczyński, opolski, świdnicki, tomaszowski, zamojski i Zamość.

„Prognozuje się wystąpienie opadów śniegu o natężeniu umiarkowanym i silnym, powodujących przyrost pokrywy śnieżnej za okres ważności Ostrzeżenia od 30 cm do 40 cm” – prognozuje Ilona Bazyluk z Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych – Wydział w Warszawie.

>>> Alert RCB: intensywne opady śniegu. Możliwe przerwy w dostawie prądu

Pierwszy stopień ostrzeżenia przed intensywnymi opadami śniegu wydano dla powiatów: bialski, Biała Podlaska, lubartowski, łukowski, parczewski, puławski, radzyński, rycki i włodawski.

„Prognozuje się wystąpienie opadów śniegu o natężeniu umiarkowanym, powodujących przyrost pokrywy śnieżnej za okres ważności Ostrzeżenia od 15 cm do 20 cm” – prognozuje Ilona Bazyluk z Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych – Wydział w Warszawie.

Ostrzeżenie przed zawiejami i zamieciami śnieżnymi wydano dla powiatów: biłgorajski, Chełm, chełmski, hrubieszowski, janowski, krasnostawski, kraśniki, lubartowski, lubelski, Lublin, łęczyński, opolski, puławski, rycki, świdnicki, tomaszowski, zamojski i Zamość.

„Przewiduje się zawieje i zamiecie śnieżne spowodowane przez wschodni i północno-wschodni wiatr o średniej prędkości od 25 km/h do 35 km/h, w porywach do 65 km/h oraz opady śniegu” – prognozuje Ilona Bazyluk z Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych – Wydział w Warszawie.

>>> Atak zimy. Śnieżyca może wywołać paraliż komunikacyjny. Spadnie do 45 cm śniegu!

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.