Alert RCB: intensywne opady śniegu. Możliwe przerwy w dostawie prądu

uwaga

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało do mieszkańców województwa lubelskiego smsy ostrzegawcze. Alert RCB dotyczy intensywnych opadów śniegu. Możliwe przerwy w dostawie prądu.

Alert RCB: intensywne opady śniegu

Mieszkańcy województwa lubelskiego otrzymali w sobotę wiadomość SMS od Rządowego Centrum Bezpieczeństwa (Alert RCB). Chodzi o nadciągające śnieżyce, które od niedzieli będą przechodzić przez województwo lubelskie.

„Uwaga. Jutro (7.02) intensywne opady śniegu. Bardzo trudne warunki na drogach. Zadzwoń – tel. 112, gdy ktoś potrzebuje pomocy. Możliwe przerwy w dostawie prądu.

Alert RCB to komunikat SMS, którego autorem jest Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Taka wiadomość SMS ma informować mieszkańców danego województwa o zbliżającym się zagrożeniu pogodowym (burze, niebezpieczne zjawiska meteorologiczne itd.).

Aby korzystać z alertu nie trzeba instalować żadnych dodatkowych aplikacji. Nie trzeba się także nigdzie zapisywać ani rejestrować. Otrzyma go każdy, kto znajduje się w zasięgu zagrożenia, bez względu na to, z usług którego operatora korzysta.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.