Lubelskie: Nadciąga fala wezbraniowa. Dziś woda w Wiśle przekroczy stan ostrzegawczy!

Lubelskie: Nadciąga fala wezbraniowa. Dziś woda w Wiśle przekroczy stan ostrzegawczy!

Wisłą przemieszcza się wezbranie wywołane spływem wód opadowych oraz zwiększonymi odpływami ze zbiorników retencyjnych. Dziś prognozowane są przekroczenia stanów ostrzegawczych na odcinku Wisły od Annopola po Dęblin.

Poziom wody w Wiśle na terenie województwa lubelskiego zwiększa się w błyskawicznym tempie – dziś na odcinku Wisły od Annopola, przez Puławy po Dęblin ma zostać przekroczony stan ostrzegawczy. Według prognoz IMGW, w sobotę na tym odcinku poziom wody w Wiśle ma przekroczyć stan alarmowy.

Przypomnijmy, że w środę przed północą wojewoda lubelski Lech Sprawka mając na uwadze występujące przekroczenia stanów ostrzegawczych wód na posterunkach wodowskazowych na rzece Wiśle ogłosił pogotowie przeciwpowodziowe dla:

– powiatów: kraśnickiego, opolskiego, puławskiego,
– gmin: Annopol, Józefów nad Wisłą, Łaziska, Wilków, Puławy, Kazimierz Dolny, Janowiec,
– miast: Annopol, Józefów nad Wisłą, Puławy.

Wojewoda Lubelski zobowiązał wójtów, burmistrzów, prezydentów i starostów z ww. terenów oraz wszystkie służby zabezpieczenia przeciwpowodziowego do podejmowania niezbędnych czynności organizacyjnych i technicznych w celu zminimalizowania mogącego powstać zagrożenia dla życia, zdrowia lub mienia oraz zagrożenia środowiska.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.