Lubelskie: Kierowcy, noga z gazu! Policjanci na wszystkich drogach w regionie

policja pomiar prędkości
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Policja

Policja rozpoczęła w całej Polsce działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Kaskadowy pomiar prędkości”. Akcja ruszyła w piątek o godzinie 6:00 i potrwa do wieczora do godz. 22:00.

Kontrole prowadzone są na terenie całego województwa lubelskiego. Policjanci rozstawili się na wszystkich drogach krajowych znajdujących się w naszym województwie.

Kaskadowy pomiar prędkości polega na tym, że kontrole prowadzone są na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach.

Kontrole prowadzone są na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach przez patrole ustawione kolejno po sobie na określonym, często krótkim, odcinku drogi. Wszystko po to, by utemperować kierowców, którzy zaraz po minięciu patrolu wciskają gaz” – czytamy w komunikacie policji.

Kontrola drogówki może zakończyć się nie tylko mandatem i punktami karnymi, ale nawet utratą prawa jazdy. W Komendzie Głównej Policji zapewniono, że mundurowi będą bardziej surowi dla osób przekraczających prędkość. Kara może też zostać wymierzona za inne wybryki za kierownicą.

Przestrzegamy wszystkich kierowców przed pośpiechem na drodze. Pamiętajmy, że bezpieczna prędkość, to prędkość dostosowana do własnych umiejętności, natężenia ruchu, pogody, stanu nawierzchni i innych uwarunkowań, które zawsze trzeba wziąć pod uwagę” – apelują policjanci.

Policja ostrzega, że piracka jazda może skończyć się nie tylko mandatem i punktami karnymi. Kiedy drogówka przyłapie kierowcę w terenie zabudowanym za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h, wówczas mundurowi zatrzymają prawo jazdy na 3 miesiące.

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Wieśniak – jaki Ty pusty jesteś! Jak prawdziwy Wieśniak. Gdyby nie oni to panowała by anarchia. Nie wiem czy masz rodzinę i dzieci ale co byś powiedział jak by to Twoje dziecko potrącił śmiertelnie jakiś kierowca który zamiast 50 km/h jechał by 120 km/h bo czuł by się bezkarny. Nie życzę Ci tego ale zanim napiszesz coś podobnego jeszcze raz to pomyśl. To nie boli. Chyba że Cię boli…

  2. Kierowca- nie stresuj się impotentem umysłowym 😉 Wieśniak pewnie jeszcze roweru sie swojego nie dorobił, więz w zasadzie ma trochę racji 😉 Drogówka niewiele mu zrobi 😀