Termomodernizacja lubelskiego szpitala potrwa dwa lata i zmieni wygląd budynków. Dzięki niej efektywność energetyczna szpitala zwiększy się nawet o połowę.
Inwestycja obejmie termomodernizację budynku głównego Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 4 w Lublinie oraz budynku przychodni przyszpitalnej, mieszczących się przy ul. Jaczewskiego. Jej celem jest poprawa stanu środowiska naturalnego poprzez zmniejszenie emisji substancji szkodliwych powstałych w wyniku produkcji energii oraz racjonalne zarządzanie wykorzystaniem energii w budynkach objętych inwestycją.
„Jako największy szpital na Lubelszczyźnie dokładamy wszelkich starań, aby nasze działania uwzględniały dobro pacjentów, jak i całego regionu. To dla nas bardzo ważna inwestycja, która przyniesie wiele korzyści nie tylko dla naszej instytucji, ale również dla mieszkańców Lublina. Dzięki niej będziemy mogli poprawić efektywność energetyczną szpitala, co wpłynie pozytywnie na jakość świadczonych usług medycznych” – podkreśla dr n. med. Radosław Starownik, dyrektor naczelny SPSK nr 4 w Lublinie.
W ramach inwestycji zostaną przeprowadzone m.in. zmiany w systemie ogrzewania, modernizacja instalacji ciepłej wody, docieplenie budynków i zmiana kolorystyki elewacji oraz wymiana stolarki. Projekt zakłada również wykonanie instalacji fotowoltaicznej oraz wdrożenie systemu pomiaru, monitoringu i zarządzania wykorzystaniem energii w budynkach.
„Termomodernizacja przyniesie znaczne oszczędności kosztów energii i dzięki niej efektywność energetyczna szpitala zwiększy się nawet o połowę” – dodaje Radosław Starownik, dyrektor SPSK nr 4 w Lublinie.
Zakończenie wszystkich prac planowane jest w 2021 r. Całkowity koszt inwestycji to ponad 45 milionów złotych. Przypomnijmy, że w tym roku szpital uruchomił nowoczesną kotłownię parową, która spełnia wszystkie normy emisyjne.
Dodaj swój komentarz