Lubelski skansen zachęca do odwiedzin

IMG 20160624 200832

Muzeum Wsi Lubelskiej przygotowuje dla odwiedzających kolejne atrakcje. Po Nocy św. Jana skansen zaprasza na inne, ale równie ciekawe wydarzenia. Jedno jest pewne – niespodzianek na pewno nie zabraknie. Tańce, pokazy, warsztaty- to wszystko rusza już w najbliższą niedzielę.

W ubiegły piątek, 24-go czerwca, lubelski skansen przygotował widowisko związane z nocą świętego Jana. Licznie przybyli odwiedzający mogli wziąć udział w całej serii mniejszych wydarzeń, które tematycznie związane były z nocą świętojańską. Warsztaty ziołolecznictwa, plecenie wianków czy obrzęd palenia kukły czarownicy, to tylko część atrakcji jakie na tę wyjątkową noc przygotowano w Muzeum. Kulminacją było puszczanie wianków na wodzie. Wydarzenie zgromadziło tłumy, ponieważ wiele osób chciało poznać znaną od wieków tradycję wyjątkowej i najkrótszej nocy w roku.

Na tym jednak skansen nie poprzestaje. Na 2-go lipca zaplanowano Potańcówkę, która zacznie się o godzinie 19:00, potrwa do północy, a przybyłych gości przeniesie w świat przedwojennej prowincji. Zatańczyć będzie można w rytmie oberka, mazurka, walca oraz innych popularnych tańców. Jeżeli ktoś nie potrafi, a chce tańczyć, będzie mógł skorzystać z warsztatów tanecznych. Dla zmęczonych pląsami pozostaje wspólne śpiewanie. Ci, którzy opadną z sił, będą mogli uzupełnić zapas energii, spożywając tradycyjnie przygotowany poczęstunek. Wstęp: 12zł, a dla osób, które przygotują specjalne stylizacje – 6zł.

W niedzielę, 3-go lipca od 12:00 do 16:00 chętni będą mogli wziąć udział w pierwszym wydarzeniu z cyklu „Jak to się dawniej robiło”. Cykl prezentuje dawne zawody, umiejętności, rękodzieło ludowe i zabawy. W najbliższą niedzielę będzie można dowiedzieć się o handlu obnośnym na wsi i w miasteczkach. Rzemieślnicy pokażą szycie i naprawę końskiej uprzęży, a także dawny sprzęt do gaszenia pożarów. Cykl rozpoczyna się 3-go lipca, a wydarzenia i pokazy będą mieć miejsce w każdą niedzielę lipca i sierpnia.

Osobom, które interesują się zastosowaniem ziół w różnych formach, polecamy Festyn Ziołowo- Miodowy, 17-go lipca. Pokazy dotyczyć będą zastosowania ziół w medycynie, kosmetyce i kulinariach. Wydarzenie uświetni kiermasz miodów, produktów zielarskich oraz warsztaty wytwarzania ziołowych kosmetyków.

Wybieracie się na któreś z wydarzeń?

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.