Lubelski skansen zachęca do odwiedzin

Lubelski skansen zachęca do odwiedzin - Spotted Lublin - najnowsze wiadomości z Lublina

Muzeum Wsi Lubelskiej przygotowuje dla odwiedzających kolejne atrakcje. Po Nocy św. Jana skansen zaprasza na inne, ale równie ciekawe wydarzenia. Jedno jest pewne – niespodzianek na pewno nie zabraknie. Tańce, pokazy, warsztaty- to wszystko rusza już w najbliższą niedzielę.

W ubiegły piątek, 24-go czerwca, lubelski skansen przygotował widowisko związane z nocą świętego Jana. Licznie przybyli odwiedzający mogli wziąć udział w całej serii mniejszych wydarzeń, które tematycznie związane były z nocą świętojańską. Warsztaty ziołolecznictwa, plecenie wianków czy obrzęd palenia kukły czarownicy, to tylko część atrakcji jakie na tę wyjątkową noc przygotowano w Muzeum. Kulminacją było puszczanie wianków na wodzie. Wydarzenie zgromadziło tłumy, ponieważ wiele osób chciało poznać znaną od wieków tradycję wyjątkowej i najkrótszej nocy w roku.

Na tym jednak skansen nie poprzestaje. Na 2-go lipca zaplanowano Potańcówkę, która zacznie się o godzinie 19:00, potrwa do północy, a przybyłych gości przeniesie w świat przedwojennej prowincji. Zatańczyć będzie można w rytmie oberka, mazurka, walca oraz innych popularnych tańców. Jeżeli ktoś nie potrafi, a chce tańczyć, będzie mógł skorzystać z warsztatów tanecznych. Dla zmęczonych pląsami pozostaje wspólne śpiewanie. Ci, którzy opadną z sił, będą mogli uzupełnić zapas energii, spożywając tradycyjnie przygotowany poczęstunek. Wstęp: 12zł, a dla osób, które przygotują specjalne stylizacje – 6zł.

W niedzielę, 3-go lipca od 12:00 do 16:00 chętni będą mogli wziąć udział w pierwszym wydarzeniu z cyklu „Jak to się dawniej robiło”. Cykl prezentuje dawne zawody, umiejętności, rękodzieło ludowe i zabawy. W najbliższą niedzielę będzie można dowiedzieć się o handlu obnośnym na wsi i w miasteczkach. Rzemieślnicy pokażą szycie i naprawę końskiej uprzęży, a także dawny sprzęt do gaszenia pożarów. Cykl rozpoczyna się 3-go lipca, a wydarzenia i pokazy będą mieć miejsce w każdą niedzielę lipca i sierpnia.

Osobom, które interesują się zastosowaniem ziół w różnych formach, polecamy Festyn Ziołowo- Miodowy, 17-go lipca. Pokazy dotyczyć będą zastosowania ziół w medycynie, kosmetyce i kulinariach. Wydarzenie uświetni kiermasz miodów, produktów zielarskich oraz warsztaty wytwarzania ziołowych kosmetyków.

Wybieracie się na któreś z wydarzeń?

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.