Lubelski serwis turystyczny Nocowanie.pl sprzedany za gigantyczne pieniądze

Grupa Wirtualna Polska nabyła 75 proc. udziałów lubelskiego serwisu turystycznego Nocowanie.pl. Wartość transakcji zakupu wyniosła 22 mln złotych.

Nocowanie.pl to serwis turystyczny, który został założony i funkcjonuje w Lublinie. Został założony w 2005r. i na dzień dzisiejszy jest numerem jeden w Polsce. Firma zatrudnia ponad 60 osób.

Nocowanie.pl jest jednym z najczęściej odwiedzanych portali turystycznych. Według danych w sezonie odwiedza go około 2 mln użytkowników. Zbiera oferty noclegowe na terenie całej Polski. Rynek obiektów zawiera m.in. pokoje gościnne, kwatery agroturystyczne oraz apartamenty.

W dniu 7 czerwca 2016 roku Grupa Wirtualna Polska wykupiła 75% udziałów plus jeden udział w kapitale zakładowym Nocowanie.pl, za kwotę 21 957 318,00 zł.

– Dzięki współpracy z Grupą Wirtualna Polska będziemy mogli dotrzeć do dużo szerszego grona użytkowników i zaproponować usługi na jeszcze wyższym poziomie. Znaczenie ma również możliwość współpracy z innymi serwisami e-commerce’owymi GWP, co pozwoli zarówno na wymianę know-how, jak i rozszerzenie oferty o nowe, wspólnie stworzone produkty – powiedział prezes Nocowanie.pl Kamil Ruciński

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.