Lubelski Rower Miejski z rekordem. Już 800 tysięcy wypożyczeń

cof

Od początku tegorocznego sezonu miejska wypożyczalnia rowerów, zanotowała już 800 tysięcy wypożyczeń.

Od 21 marca aż do pierwszego wtorku października operator Lubelskiego Roweru Miejskiego, firma Nextbike Polska, odnotował 801 356 wynajmów. Równocześnie w ciągu ostatnich 197 dni aż 22 463 nowe osoby zarejestrowały się w systemie.

W całej historii Lubelskiego Roweru Miejskiego (od 19 września 2014 roku), 63 896 użytkowników skorzystało z wypożyczalni już 1 366 965 razy. Po rozbudowie lubelskiej sieci, czyli w ciągu ostatnich sześciu miesięcy i dwóch tygodni, miało miejsce 59% wszystkich wynajmów i 35% wszystkich rejestracji od czasu, gdy rowery pojawiły się w Lublinie dwa lata temu.

– Wyniki Lubelskiego Roweru Miejskiego z pierwszych sześciu miesięcy sezonu pokazują jak za sprawą dobrze przemyślanej i zorganizowanej rozbudowy sieci można osiągnąć spektakularny skok natężenia ruchu rowerowego i zainteresowania alternatywną komunikacją miejską – mówi Michał Dąbrowski, Dyrektor ds. Rozwoju Nextbike Polska.

Lubelski Rower Miejski został w tym sezonie uruchomiony w formule rozbudowanej do 90 stacji i blisko 900 rowerów. W ramach tego rozwoju przygotowano także dwie specjalne stacje i dwadzieścia rowerów dla dzieci, a wypożyczalnie po raz pierwszy zafunkcjonowały również w Świdniku.

– Cieszymy się też z udanego debiutu rowerów dziecięcych, z których lublinianie skorzystali do tej pory blisko 1,5 tysiąca razy. Ubiegłoroczny przebój wypożyczalni, czyli tandemy, w tym sezonie były z kolei wynajmowane już 2 tysiące razy – dodaje.

Użytkownik-rekordzista w ciągu 197 dni skorzystał z systemu 1010 razy (śr. 5,1 razy na dzień). Najpopularniejszy rower (numer 69717) był wypożyczany 1 211 razy (śr. 6,2 razy na dzień).

(fot. Dominik Wąsik)

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.