Lubelski Rower Miejski. Rozbudowa systemu na finiszu

ul. Walecznych / ul. Unicka. Jedna z 42 nowych stacji systemu rowerowego w Lublinie

Dobiegają końca prace związane z rozbudową systemu Lubelskiego Roweru Miejskiego. W tym sezonie lublinianie będą mieli do dyspozycji 891 rowerów.

W ostatnich dniach na większości nowych lokalizacji pojawiły się już stacje dokujące oraz terminale, które wkrótce zostaną jeszcze doposażone w niezbędną elektronikę.

Do wykonania w obrębie stacji są jeszcze U-kształtne stojaki na rowery prywatne (po 5 na stację, 10 miejsc parkingowych), a tuż przed uruchomieniem rozwiezienie rowerów. Rozbudowa LRM obejmuje wykonanie 40 nowych stacji i 400 rowerów dla osób dorosłych oraz 2 stacje i 20 rowerów dla dzieci (20-calowych), zlokalizowanych przy Ogrodzie Saskim. Dodatkowo 5 stacji z 41 rowerami powstanie na terenie Świdnika.

Lubelski system rowerowy zostanie w tym roku rozbudowany o 47 nowych wypożyczalni, wyposażonych w sumie w 461 jednośladów. Łącznie lublinianie do dyspozycji będą mieli 891 jednośladów.

Już tylko dni do startu systemu

Zgodnie z podpisaną umową dystrybutor systemu ma czas na start systemu do kwietnia, lecz system jest już prawie gotowy. Ostateczną decyzję startu ustala Urząd Miasta.

– Zgadza się w tym roku zaczynamy wcześniej niż planowaliśmy, bo już 21 marca – taką informację możemy przeczytać na profilu Lubelski Rower Miejski

Lista lokalizacji nowych stacji rowerowych

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.