Lubelski Rower Miejski: 42 nowe stacje i 420 rowerów na wiosne [LOKALIZACJA]

Nowe stacje Roweru Miejskiego w Lublinie | Urząd Miasta Lublin

W nowym sezonie Lubelski Rower Miejski zostanie rozbudowany o 47 nowych stacji. Oznacza to, że wiosną system będzie liczył w sumie 88 stacji z czego 42, w tym dwie z rowerami dziecięcymi, znajdzie się na terenie Lublina, a pięć pojawi się w Świdniku.

Przyjęta na wczorajszej sesji Rady Miasta Lublin zmiana Wieloletniej Prognozy Finansowej zabezpiecza środki finansowe na zrealizowanie zadania.

– Lubelski Rower Miejski powiększymy o kolejnych 47 stacji wyposażonych w nowe rowery. Zabezpieczyliśmy środki na rozbudowę systemu – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina

Kolejnym krokiem będzie przetarg, w który Zarząd Dróg i Mostów ogłosi w przyszłym tygodniu. Wyłoniony w nim wykonawca będzie zobowiązany wykonać zadanie do końca marca 2016 r. Kwota którą miasto zabezpieczyło na rozbudowę systemu to 5,5 mln zł. Wykonawca będzie zobowiązany wykonać zadanie do końca marca 2016 r.

Lokalizacje stacji na terenie Lublina zostały wybrane w oparciu o propozycje zgłoszone przez mieszkańców i Rady Dzielnic. Mają one zagęścić istniejący system w centrum miasta, gdzie stacje cieszą się największą popularnością oraz zachęcić nowych użytkowników do skorzystania z oferty roweru miejskiego, stąd lokalizacje na nowo-powstałych osiedlach mieszkaniowych.

Zlecenie obejmie na terenie Lublina 42 nowe stacje i 420 rowerów. W tym dwie stacje dziecięce z 20 małymi rowerkami, które staną przy Ogrodzie Saskim od strony Al. Racławickich i al. Długosza. Pięć stacji ma stanąć również w Świdniku.

lokalizacja stacji LRM

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.