Lubelski Rower Miejski w czerwcu. Koniec darmowej jazdy, trzy abonamenty

Stacja Lubelskiego Roweru Miejskiego przy ul. Kapucyńskiej
Stacja Lubelskiego Roweru Miejskiego przy ul. Kapucyńskiej | fot. Dominik Wąsik

Lubelski Rower Miejski ponownie dostępny od czerwca. Będzie to pierwszy sezon bez darmowych przejazdów. Opłata za jazdę rowerami będzie naliczana już od pierwszej minuty.

Rowery miejskie w Lublinie

Najpóźniej pod koniec czerwca wystartuje sezon Lubelskiego Roweru Miejskiego. Na ulicach Lublina pojawią się jednoślady czwartej generacji, które będzie można wypożyczyć za pomocą smartfona. Rowery już nie będą musiały posiadać elektrozamków, a ich pozostawienie będzie możliwe również w tzw. stacjach pasywnych, ponieważ każdy z rowerów będzie wyposażony w nadajnik GPS. Będzie to kolejnych 38 stacji.

„Przenosimy sposób zabezpieczenia z przodu na tył, a stojaki na stacji będą służyć jako oparcie dla roweru. Aby zabezpieczyć rower, zamykasz blokadę znajdującą się na tylnym kole, i to tyle – rower zwrócony. Rowery dziecięce natomiast dalej będą zwracane do słupków z elektrozamkami, na dwóch dedykowanych stacjach” – informuje operator LRM.

Oprócz standardowego wypożyczenia i zwrotu w aplikacji, dostępne będą takie opcje jak postój, gdy potrzebujemy przerwy w wypożyczeniu (postój jest wliczony w czas wynajmu) oraz rezerwacja roweru na maksymalnie 30 minut, by ktoś nie „sprzątnął” nam roweru sprzed nosa, gdy ilość dostępnych rowerów w okolicy jest obecnie mocno ograniczona.

Nowością nadchodzącego sezonu będą abonamenty z godzinami do wyjeżdżenia. Abonamenty podzielono na trzy rodzaje: miesięczny, kwartalny oraz roczny. Różnią się oczywiście ceną oraz godzinami, które otrzymujemy do wyjeżdżenia przez określony czas. Po wykorzystaniu czasu dostępnego w abonamencie opłaty będą naliczane się zgodnie z taryfą.

Wraz z nowymi rowerami wjeżdża jednorazowa opłata przy rejestracji – 20 zł. Nie zmienia to minimalnego stanu konta, który nadal wynosi 10 zł.

Koniec darmowych przejazdów rowerami miejskimi

Przez sześć lat lublinianie poruszali się po ulicach rowerami korzystając z darmowych przejazdów. Zasada była prosta: pierwsze 20 minut jazdy jest bezpłatne, kolejne 40 minut kosztuje 1 zł, druga godzina 3 zł, a każda następna godzina kosztuje 4 zł.

Niestety, będzie to pierwszy sezon bez darmowych przejazdów. To z pewnością zmartwi wielu użytkowników rowerów miejskich, którzy do tej pory mogli się cieszyć darmowymi przejazdami przez pierwsze 20 minut wypożyczenia. Te 20 minut zazwyczaj wystarczało, żeby dojechać do pracy, czy do załatwiania bieżących spraw.

Abonamenty i nowy cennik Lubelskiego Roweru Miejskiego 2021

Miesięczny
Koszt – 20 zł
Ważny – 30 dni/ miesiąc
Ilość godzin do wyjeżdżenia – 25 h

Kwartalny
Koszt – 55 zł
Ważny – 90 dni/ 3 miesiące
Ilość godzin do wyjeżdżenia – 75 h

Sezonowy
Koszt – 125 zł
Ważny – cały sezon rowerowy
Ilość godzin do wyjeżdżenia – 175 h

Cennik przejazdów
0-30 minut – 1 zł
31-60 minut – 0,50 zł
Każda następna godzina – 1 zł
Rezerwacja roweru do 30 minut – 1 zł

Opłaty dodatkowe
Opłata inicjalna – 20 zł
Opłata za przekroczenia 24-godzin wypożyczenia – 300 zł
Kradzież, utrata lub zniszczenie roweru – 2000 zł
Wykorzystanie roweru w sposób komercyjny (np. do świadczenia usług kurierskich ,dostawy posiłków) – 1500 zł

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.