Lubelski Rower Miejski coraz bliżej powrotu. Rowery pojechały na gruntowy remont, nowa aplikacja w przygotowaniu

Lubelski Rower Miejski
Lubelski Rower Miejski | fot. Dominik Wąsik

Prawdopodobnie w drugiej połowie marca wystartuje sezon Lubelskiego Roweru Miejskiego. Rowery w styczniu pojechały do Szczecinka, gdzie przejdą gruntowny remont. W połowie lutego MPK wyłoniło firmę, która przygotuje nową aplikację dla LRM.

Odświeżone rowery

W styczniu 750 rowerów wchodzących w skład systemu Lubelskiego Roweru Miejskiego pojechało do Szczecinka do spółki Comdrev, która jako jedyna złożyła ofertę w przetargu ogłoszonym przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Lublinie. Spółka za przygotowanie jednośladów do nadchodzącego sezonu otrzyma wynagrodzenie w wysokości 1 122 750 złotych.

Rowery miejskie przejdą gruntowną modernizację, w tym m.in. usunięcie obecnej powłoki lakierniczej i pomalowanie rowerów w nowe barwy, wymianę opon i dętek, centrowanie kół, wymianę łańcucha, zamontowanie obejmy Smart Lock z tylnej części ramy i połączenie z panelem solarnym, regulacje przerzutek, sprawdzenie oświetlenia, czy nadanie nowej numeracji rowerów.

Więcej: Rowery miejskie z Lublina pojadą prosto do Szczecinka. Tam przejdą gruntowną modernizację za ponad 1,1 mln złotych

Nowa aplikacja

Korzystanie z rowerów będzie możliwe wyłącznie a nową aplikację. Dotychczasowi użytkownicy LRM nie będą mogli korzystać już z aplikacji Nextbike Polska, ponieważ Lublin nie przedłużył z dotychczasowym operatorem umowy na świadczenie usług. Przypomnijmy, że ZTM udzielił zamówienia z wolnej ręki MPK Lublin, który będzie operatorem LRM w latach 2023-2027.

Więcej: Lublin wyda ponad 10 milionów złotych na rowery miejskie

Jako że MPK nie jest firmą programistyczną, miejska spółka zleciła wykonanie aplikacji dla Lubelskiego Roweru Miejskiego zewnętrznemu podmiotowi. I tym razem zlecenie wpadło spółce Comdrev ze Szczecinka. Zamówienie obejmuje m.in. przygotowanie strony internetowej i aplikacji na telefony, która ma być zintegrowana z kartą miejską i systemem LUBIKA.

MPK Lublin zapłaci spółce Comdrev za przygotowanie i dostarczenie narzędzi informatycznych do obsługi Lubelskiego Roweru Miejskiego oraz utrzymanie i obsługę oprogramowania w okresie 5 lat funkcjonowania LRM kwotę 1 288 000 zł – mówi Weronika Opasiak, rzecznik prasowy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Lublinie.

Zgodnie z umową, czas na wykonanie nowej aplikacji upływa 15 marca. Po tym czasie MPK będzie mogło rozpocząć przygotowania do uruchomienia rowerów. Przy dobrych wiatrach Lubelski Rower Miejski wystartuje pod koniec marca, ale z ograniczoną liczbą jednośladów. Zgodnie z przyjętym harmonogramem, zmodernizowane rowery mają być dostarczone do Lublina:

  • 150 rowerów do 31 stycznia
  • 150 rowerów do 28 lutego
  • 100 rowerów do 31 marca
  • 100 rowerów do 30 kwietnia
  • 100 rowerów do 31 maja
  • 150 rowerów do 30 czerwca

Oznacza to, że w przypadku uruchomienia LRM pod koniec marca do dyspozycji mieszkańców na samym początku będzie 400 jednośladów.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.