Lubelski policjant dołączył do elitarnego grona zdobywców Wielkiego Szlema Komandosa

68 232094 g
fot. KWP Lublin

Sierż. Łukasz Tyborowski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie ukończył Wielki Szlem Komandosa. Ten prestiżowy, niezwykle trudny cykl biegów, wymaga zarówno doskonałej kondycji fizycznej jak i psychicznej. Funkcjonariusz w ciągu jednego roku przebiegł 5 biegów w pełnym umundurowaniu z plecakiem ważącym 10 kg o łącznym dystansie ponad 180 km!

Wielki Szlem Komandosa

Do elitarnego grona zdobywców Wielkiego Szlema Komandosa dołączył sierż. Łukasz Tyborowski, który na co dzień pracuje w Wydziale Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Z powodzeniem ukończył cykl 5 biegów w pełnym umundurowaniu, z plecakiem ważącym 10 kg o łącznym dystansie ponad 180 km!

Sierż. Łukasz Tyborowski
fot. KWP Lublin
  • Ćwiartka Komandosa – 10 km biegu w umundurowaniu z 10 kg plecakiem
  • Półmaraton Komandosa – 21 km biegu w umundurowaniu z 10 kg plecakiem
  • Setka komandosa – 100 km biegu (20 km w umundurowaniu z 10 kg plecakiem, 20 km w umundurowaniu, 60 km w stroju sportowym)
  • Bieg o Nóż Komandosa – 15 km biegu w umundurowaniu
  • Maraton Komandosa – 42 km biegu w umundurowaniu z 10 kg plecakiem.

Łukasz od lat prowadzi sportowy tryb życia. Do Wielkiego Szlema Komandosa przygotowywał się od roku. Robił wymarsze na 50-60 km, biegał interwały oraz długie dystanse wolniejszym tempem po 20-30 km.

Sierż. Łukasz Tyborowski
fot. KWP Lublin

Jego zdaniem w takim biegu oprócz siły fizycznej jest bardzo ważna psychika. Jak twierdzi, na dystansie 100 km najpierw biegł siłą tlenową, siłą mięśni, a później siłą głowy. Cały bieg rozpoczynał się w nocy i trwał 19 godzin. Nie każdy poradził sobie z tak długim czasem biegu. Na szczęście Łukaszowi udało się go ukończyć.

Funkcjonariusz z dumą może dołączyć do grona dotychczasowych zdobywców Wielkiego Szlema Komandosa. Łącznie w całym cyklu biegów startowało około 600 osób, natomiast medalem mogło pochwalić się zaledwie około 150, w tym funkcjonariusz z lubelskiej komendy.

Gratulujemy wytrwałości i życzymy kolejnych sukcesów! – komentuje młodszy aspirant Małgorzata Skowrońska

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.