Lubelska Wiosna Młodych w Filharmonii Lubelskiej!

Lubelska Wiosna Młodych w Filharmonii Lubelskiej
Lubelska Wiosna Młodych w Filharmonii Lubelskiej | materiały organizatora

Weekend 10-12 czerwca w Filharmonii Lubelskiej upłynie pod hasłem Lubelskiej Wiosny Młodych. To czas, kiedy na estradę filharmoniczną wkracza młode pokolenie adeptów sztuki muzycznej, na co dzień uczących się w szkołach muzycznych regionu lubelskiego.

Lubelska Wiosna Młodych w Filharmonii Lubelskiej

Festiwal ma na celu stworzenie profesjonalnych warunków artystycznych dla przyszłych muzyków zawodowych, pomoc w ich edukacji i integrację pomiędzy instytucją kultury a  artystycznymi placówkami oświatowymi naszego regionu.

Wzorem lat ubiegłych, z inicjatywy Wojciecha Rodka – dyrektora Filharmonii Lubelskiej, powołana zostanie Młodzieżowa Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lubelskiej, która zainauguruje tegoroczną edycję festiwalu wykonaniem I Suity „Peer Gynt” E. Griega pod batutą Dawida Jarząba (10 czerwca). Co więcej, podczas koncertu otwierającego Lubelską Wiosnę Młodych zostaną ogłoszone wyniki III Konkursu Kompozytorskiego im. Kompozytorów Lubelskich dla dzieci i młodzieży do 21 lat.

Każdy dzień festiwalowy upłynie przy mozaice dźwięków i instrumentów. Wystąpią uczniowie klas: akordeonu, fletu, fortepianu, gitary, organów, puzonu, saksofonu, skrzypiec, śpiewu, wiolonczeli. Lubelską Wiosnę Młodych zakończy Niedzielny Poranek Muzyczny w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. K. Lipińskiego w Lublinie pod batutą Dawida Jarząba.

Szczegóły dostępne pod linkiem: https://filharmonialubelska.pl/2022/lubelska-wiosna-mlodych-koncert-dyplomantow/ 

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.