Lubelscy „łowcy głów” zatrzymali kolejnego poszukiwanego listem gończym

Poszukiwacze z KWP w Lublinie zatrzymali 57-latka z Lublina
Poszukiwacze z KWP w Lublinie zatrzymali 57-latka z Lublina | fot. Policja

Lubelscy funkcjonariusze zatrzymali 57-letniego mieszkańca Lublina poszukiwanego za oszustwa. Mężczyzna ma do odbycia karę 3 lat więzienia. Został zatrzymany w swoim mieszkaniu po próbie ukrywania się.

Zatrzymanie poszukiwanego

W czwartek po południu funkcjonariusze Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie zatrzymali 57-letniego mężczyznę poszukiwanego listem gończym. Mieszkaniec Lublina był ścigany za oszustwo, w którym wyłudził pożyczkę od jednej z instytucji, przedstawiając nierzetelne sprawozdania finansowe i niepełne oświadczenia o zobowiązaniach. Dodatkowo nie płacił składek ubezpieczeniowych i zdrowotnych swoich pracowników.

Poszukiwacze z KWP w Lublinie zatrzymali 57-latka z Lublina
Poszukiwacze z KWP w Lublinie zatrzymali 57-latka z Lublina | fot. Policja

Przestępstwa i konsekwencje

57-latek wprowadził w błąd instytucję, doprowadzając ją do niekorzystnego rozporządzenia mieniem. Ponadto naruszał prawa pracowników, nie opłacając składek z tytułu ubezpieczenia społecznego i zdrowotnego. Zgodnie z wyrokiem Sądu Okręgowego w Lublinie z 29 kwietnia, ma do odbycia karę 3 lat pozbawienia wolności.

Akcja policji

Podczas zatrzymania, mężczyzna początkowo nie chciał otworzyć drzwi swojego mieszkania. Jednak gdy dowiedział się, że na miejsce jadą strażacy w celu ich wyważenia, zdecydował się otworzyć drzwi i oddać w ręce policji. W piątek trafił do zakładu karnego.

Policja przypomina, że wszelkie informacje na temat poszukiwanych osób można przekazywać bezpośrednio funkcjonariuszom z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób KWP w Lublinie pod numerem telefonu 798 003 676.

Czy sądzicie, że kary za oszustwa finansowe są wystarczająco surowe? Podzielcie się swoimi opiniami w komentarzach i udostępnijcie ten artykuł, aby zwiększyć świadomość na temat działań policji i konsekwencji przestępstw.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.