Lubartów: Złodzieje z Lublina załadowali samochód po brzegi skradzionymi rzeczami

68 93766 e1474969068143

Czterej mieszkańcy Lublina w wieku od 21 do 37-lat wpadli wracając ze „skoku” samochodem wyładowanym po brzegi fantami. Twierdzili, że towar zakupili w hurtowni na wesele kolegi.

Do włamania doszło w niedzielę tuż przed północą w miejscowości Sobolew. Nieznani sprawcy po wyłamaniu drzwi do sklepu spożywczego skradli z jego wnętrza alkohol, papierosy, słodycze i artykuły chemiczne o wartości 5 tysięcy złotych.

Kilkanaście minut później w odległości kilku kilometrów od miejsca przestępstwa policjanci w trakcie patrolu zauważyli bardzo obciążone auto i zatrzymali je do kontroli. Podróżowało nim czterech mieszkańców Lublina w wieku od 21 do 37-lat. Auto po brzegi wyładowane było sklepowymi artykułami. Mężczyźni twierdzili, że towar zakupili w hurtowni na wesele kolegi.

Trzej włamywacze mają bardzo bogatą przeszłość kryminalną. Teraz wszyscy odpowiedzą za dokonanie kradzieży z włamaniem. Jeden z nich, 26-latek będzie odpowiadał w warunkach recydywy.

Za dokonanie kradzieży z włamaniem przewiduje karę nawet do 10-lat pozbawienia wolności.

(fot. policja)

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.