Lotnisko w Lublinie przygotowuje się do sezonu letniego. Poznaliśmy wszystkie kierunki

Lotnisko Lublin w Świdniku
Lotnisko Lublin w Świdniku | fot. PLL

Port Lotniczy Lublin opracował wakacyjną siatkę połączeń na sezon letni 2022. Ze Świdnika będzie można polecieć m.in. do Bułgarii, Chorwacji oraz Turcji.

Nowe połączenia z Lublina od wiosny

„Podróże lotnicze nie są na szczęście już tak uciążliwe jak jeszcze miesiąc temu. Po zniesieniu obostrzeń, osoby przyjeżdżające do Polski nie podlegają obowiązkowi kwarantanny granicznej. Nie obowiązuje także nakaz okazywania certyfikatu szczepienia podczas przekraczania granicy. To zachęca do wyboru połączeń lotniczych. A tych, wraz z nastaniem wiosny, jest coraz więcej” – komentuje Andrzej Hawryluk, prezes Portu Lotniczego Lublin.

Od 2 kwietnia wracają popularne wśród mieszkańców województwa lubelskiego loty do Oslo. Dwa razy w tygodniu, we wtorki i soboty, będzie je obsługiwać linia lotnicza Wizzair. Od 5 lipca powrócą również połączenia tego przewoźnika z lotniskiem, Doncaster Sheffield w środkowej Anglii.

Bilety na loty do Londynu Luton oferuje w sprzedaży Ryanair. Przewoźnik ten już od kwietnia zapewnia 5 rejsów w tygodniu w poniedziałki, środy, czwartki, piątki i niedziele. Londyn zatem będzie dostępny już dwa razy dziennie, bo kierunek ten przez cały czas, sześć razy w tygodniu, oferuje również Wizzair.

Loty do Warszawy obsługują Polskie Linie Lotnicze LOT. Na uwagę zasługuje fakt, że od końca marca zwiększona została częstotliwość lotów. Obecnie Warszawa jest dostępna sześć razy w tygodniu, w godzinach popołudniowych, a od 2 maja dojdą jeszcze 4 dodatkowe połączenia w tygodniu o 5:35 rano.

W okresie wakacyjnym można liczyć na połączenia do popularnych i oczekiwanych miejscowości wypoczynkowych na południu Europy. To Burgas nad Morzem Czarnym i Split nad Adriatykiem. Kierunki te obsłużą samoloty linii Wizz Air.

W wakacje będziemy mogli również polecieć do Turcji, dzięki dostępnej już w sprzedaży ofercie biur podróży TUI i Coral Travel. Z lubelskiego lotniska polecimy do Antalyi, znanego kurortu położonego nad Morzem Śródziemnym.

Loty do Gdańska, obsługiwane przez narodowego przewoźnika, PLL LOT zyskają dodatkową rotację i będą odbywały się dwa razy w tygodniu i to aż do końca października. Dodatkowo, do oferty połączeń do Gdańska, od maja dołączy też Ryanair, który będzie obsługiwał połączenie, również dwa razy w tygodniu.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. A może jakieś autobusy albo pociąg mogłyby się przydać, żeby dostać się na lotnisko? Bo póki co to tylko własne auto albo taksówką.