Lotnicze Pogotowie Ratunkowe z unijnymi pieniędzmi. Ratownicy pomogą również w nocy

Lotnicze Pogotowie Ratunkowe Bydgoszcz

Lotnicze Pogotowie Ratunkowe dostanie 30 mln zł unijnego dofinansowania na przystosowanie swojego sprzętu do niesienia pomocy poszkodowanym w nocy i w trudnych warunkach atmosferycznych.

LPR pozyskało dofinansowanie projektu w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Unijne pieniądze zostaną przeznaczone na modernizację sprzętu służącego ratownikom.

Mowa tu o sześciu śmigłowcach EC 135, które zostaną zmodernizowane z wersji EC135P2+ do wersji EC135P3, pozwalającej m.in. na osiągnięcie wyższego pułapu lotu.

Kolejne 23 maszyny zostaną przystosowane do wymagań systemu NVIS. Umożliwia on loty w ciemności przy użyciu noktowizorów. Zmodyfikowane zostaną także hełmy pilotów i ratowników, tak by możliwe było zainstalowanie na nich nowo zakupionych gogli noktowizyjnych.

Dzięki temu projektowi śmigłowce będą mogły ratować życie potrzebującym w nocy oraz w trudnych warunkach atmosferycznych. Skróceniu ulegnie także czas dotarcia do miejsca zdarzenia.

 

 

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.