Lokomotywa ciągnąca wagony wykoleiła się i stanęła w ogniu. Maszynista zdążył się ewakuować

Foto 2
Pożar lokomotywy na trasie Lublin - Zamość w miejscowości Tarzymiechy Trzecie | fot. KP PSP Krasnystaw

Trwa wyjaśnianie okoliczności wypadku, do którego doszło w poniedziałek na trasie kolejowej Lublin – Zamość. Lokomotywa transportująca węglarki wykoleiła się i stanęła w ogniu.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek po godz. 17 na trasie kolejowej Lublin – Zamość w miejscowości Tarzymiechy Trzecie, w gminie Izbica. Strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze lokomotywy, która podczas transportu 41 pustych wagonów węglarek częściowo wykoleiła się i stanęła w ogniu.

Na miejscu interweniowało 6 zastępów straży pożarnej, w tym 29 strażaków. Po dotarciu jednostek na miejsce dowódca stwierdził, że pożar objął okolice zbiornika paliwa lokomotywy i instalacji elektrycznej obrębu silnika.

Lokomotywa częściowo się wykoleiła, lecz się nie przewróciła – znajdowała się obok torów. Strażacy podali dwa prądy piany ciężkiej na palącą się część lokomotywy oraz dodatkowo w obronie jeden prąd wody, żeby chronić drugą lokomotywę” – mówi st. bryg. Adam Niemczyk z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krasnymstawie.

Foto 1
Pożar lokomotywy na trasie Lublin – Zamość w miejscowości Tarzymiechy Trzecie | fot. KP PSP Krasnystaw

W wyniku pożaru na szczęście nikomu nic się nie stało. Maszynista opuścił lokomotywę przed rozprzestrzenieniem ognia. Akcja gaśnicza zakończyła się po ponad 3 godzinach. Teraz sprawę wyjaśnia Państwowa Komisja Badania Wypadków Kolejowych.

Przypuszczalną przyczyną pożaru było uszkodzenie zbiornika paliwowego elementem uszkodzonego podkładu kolejowego. 

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.