Lokomotywa ciągnąca wagony wykoleiła się i stanęła w ogniu. Maszynista zdążył się ewakuować

Pożar lokomotywy na trasie Lublin - Zamość w miejscowości Tarzymiechy Trzecie | fot. KP PSP Krasnystaw

Trwa wyjaśnianie okoliczności wypadku, do którego doszło w poniedziałek na trasie kolejowej Lublin – Zamość. Lokomotywa transportująca węglarki wykoleiła się i stanęła w ogniu.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek po godz. 17 na trasie kolejowej Lublin – Zamość w miejscowości Tarzymiechy Trzecie, w gminie Izbica. Strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze lokomotywy, która podczas transportu 41 pustych wagonów węglarek częściowo wykoleiła się i stanęła w ogniu.

Na miejscu interweniowało 6 zastępów straży pożarnej, w tym 29 strażaków. Po dotarciu jednostek na miejsce dowódca stwierdził, że pożar objął okolice zbiornika paliwa lokomotywy i instalacji elektrycznej obrębu silnika.

Lokomotywa częściowo się wykoleiła, lecz się nie przewróciła – znajdowała się obok torów. Strażacy podali dwa prądy piany ciężkiej na palącą się część lokomotywy oraz dodatkowo w obronie jeden prąd wody, żeby chronić drugą lokomotywę” – mówi st. bryg. Adam Niemczyk z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krasnymstawie.

Pożar lokomotywy na trasie Lublin – Zamość w miejscowości Tarzymiechy Trzecie | fot. KP PSP Krasnystaw

W wyniku pożaru na szczęście nikomu nic się nie stało. Maszynista opuścił lokomotywę przed rozprzestrzenieniem ognia. Akcja gaśnicza zakończyła się po ponad 3 godzinach. Teraz sprawę wyjaśnia Państwowa Komisja Badania Wypadków Kolejowych.

Przypuszczalną przyczyną pożaru było uszkodzenie zbiornika paliwowego elementem uszkodzonego podkładu kolejowego. WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.