Lokalna umowa pomiędzy Motorem i Uczniowskim Widokiem Lublin ws. „rozwoju młodych piłkarzy”

Podpisano umowę o współpracy pomiędzy Motorem Lublin a Widokiem Lublin | fot. Tomasz Lewtak

W miniony piątek prezesi obydwu klubów tj. Paweł Majka i Jacek Skrzyniarz podpisali umowę partnerską w sali konferencyjnej lubelskiej Areny. Współpraca, jak sami podkreślają służyć będzie „rozwojowi młodych piłkarzy w mieście”.

Umowa z klubem piłkarskim Widok przewiduje współpracę na wielu płaszczyznach, w tym wymiany doświadczeń miedzy trenerami czy korzystanie z infrastruktury i innych zasobów. Wszystko to ma służyć rozwojowi młodych piłkarzy z naszego miasta. Zależy nam na faktycznej i realnej współpracy z innymi klubami piłkarskimi z Lublina. Takie też są oczekiwania społeczne, Radnych oraz Prezydenta Miasta” – powiedział Prezes Zarządu Motoru Lublin Paweł Majka.

W podobnym tonie wypowiada się Prezes Zarządu Widoku Lublin Jacek Skrzyniarz:

Bardzo cieszymy się, że w końcu po wielu latach bardzo słabych relacji miedzy klubami piłkarskimi w Lublinie, udało się wreszcie osiągnąć konsensus. Kluby takie jak nasz powinny wspierać działalność wiodącego klubu w mieście jakim bez wątpienia jest Motor Lublin i wspólnie pracować w celu poprawienia kondycji piłki nożnej. Myślę, że każdy mieszkaniec Lublina któremu dobro piłki lokalnej leży na sercu chciałby, żeby w barwach pierwszej drużyny Motoru grali chłopcy wychowani w Lublinie przez znajdujące się tutaj kluby. Długo rozmawialiśmy o tym jak ma wyglądać współpraca pomiędzy nami i na obecną chwilę jesteśmy pełni nadziei, że ta relacja Motor-Widok będzie trwała i owocna.

Ciekawe słowa padły także na konferencji ze strony koordynatora Akademii Piłkarskiej Motoru Lublin Tomasza Jasika, którego opinia w tej sprawie jest bardzo ważna:

Cieszymy się, że w końcu udało się zawrzeć umowę współpracy z klubem Widok Lublin. Połączenie sił pozwoli na zwiększenie poziomu szkolenia. Wiadomo, że w ostatnich latach Motor i Widok to jedne z najlepiej szkolących klubów na Lubelszczyźnie. To dwa kluby, które miały swoich przedstawicieli chociażby w Centralnej Lidze Juniorów. Chcemy by te doświadczenia były wykorzystane we współpracy. Chcemy by zarówno zawodnicy jak i trenerzy obu klubów dzielili się wiedzą i umiejętnościami. Między innymi dzięki podpisanej umowie zawodnicy Widoku będą mogli uczestniczyć w treningach indywidualnych w Motorze prowadzonych przez sztab pierwszej drużyny. Mamy duże nadzieje związane z wzajemną współpracą i jesteśmy przekonani, że poziom szkolenia w obu klubach jeszcze się podniesie na czym skorzystają najbardziej zawodnicy.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.