Lockdown w Polsce. Dworczyk: W czwartek dalsze decyzje dotyczące obostrzeń

Minister Michał Dworczyk
Minister Michał Dworczyk

W czwartek zostaną zakomunikowane dalsze decyzje dotyczące obostrzeń – poinformował w środę w Polsat News szef KPRM Michał Dworczyk. Nowe obostrzenia mają obowiązywać od poniedziałku.

W środę 24 marca Ministerstwo Zdrowia poinformowało o rekordowych 29 978 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Z powodu Covid-19 zmarło 115 osób, natomiast z powodu współistnienia Covid-19 z innymi schorzeniami zmarło 460 osób. Od początku pandemii w Polsce liczba zakażonych koronawirusem wynosi 2 120 671, w 50 340 osoby zmarłe

W czwartek poznamy nowe obostrzenia w Polsce

Minister Michał Dworczyk w środę rano był gościem programu stacji Polsat News.

„Wiele wskazuje na to, że takie dodatkowe obostrzenia będą niezbędne. Widzimy, co dzieje się u naszych sąsiadów, którzy przedłużają lockdown, którzy wzmacniają przepisy ograniczające transmisję wirusa. U nas niestety też trend jest cały czas wzrostowy, nie możemy pozostawać obojętni wobec tej sytuacji i będziemy musieli podejmować decyzje, które jutro będą zakomunikowane” – powiedział szef KPRM Michał Dworczyk.

„Jesteśmy wraz z panem ministrem zdrowia, z naszymi ekspertami z rady medycznej w stałym kontakcie. Analizujemy również otoczenie wokół nas. Będziemy komunikować zestaw dodatkowych obostrzeń najpóźniej w czwartek” – powiedział we wtorek premier Mateusz Morawiecki pytany o możliwość wprowadzenia nowych obostrzeń w Polsce.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że nowe obostrzenia twardego lockdownu będą obowiązywać od najbliższego poniedziałku, 29 marca. W sklepach i kościołach mają obowiązywać nowe (mniejsze) limity osób, markety budowlane i sklepy z elektroniką AGD/RTV mają być zamknięte. Święta Wielkanocne tylko w gronie najbliższych osób. Więcej piszemy o tym: Nowe limity osób w sklepach i kościołach, święta Wielkanocne tylko w gronie najbliższych

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.