Nowe limity osób w sklepach i kościołach, święta Wielkanocne tylko w gronie najbliższych

msza ksiądz kielichy kościół shutterstock
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Z nieoficjalnych informacji wynika, że od najbliższego poniedziałku w Polsce będzie obowiązywać twardy lockdown. Co to znaczy i jakie obostrzenia będą obowiązywać w tym czasie?

Rząd szykuje się do ogłoszenia twardego lockdownu w Polsce

O sprawie informuje Wirtualna Polska. Z nieoficjalnych informacji wynika, że rząd szykuje się do ogłoszenia twardego lockdownu w Polsce. Jeśli liczba nowych zachorowań w najbliższych dniach osiągnie stan powyżej 30 tysięcy dziennie bądź liczba zgonów zacznie się zbliżać do 500, to rząd wprowadzi kolejne obostrzenia.

Te informacje pokrywałyby się z poniedziałkową wypowiedzią głównego doradcy premiera ds. epidemii prof. Andrzeja Horbana, który był gościem Polsat News. Profesor podczas wywiadu ostrzegał o możliwym całkowitym lockdownie w tym tygodniu. Czytaj więcej: Od niedzieli możliwy całkowity lockdown. Doradca premiera ds. epidemii nie pozostawia złudzeń

Nowe obostrzenia miałyby zostać ogłoszona na czwartkowej konferencji prasowej rządu, a zaostrzenie przepisów weszłoby w życie od północy z niedzieli na poniedziałek. Życie publiczne, gospodarcze i prywatne ma być w dużej mierze „zamrożone”, aby przerwać trzecią falę pandemii. Jakie nowe obostrzenia zostaną wprowadzone?

Rozważane mają być: zmniejszenie liczby osób w sklepach i kościołach, zamknięcie marketów budowlanych, sklepów z elektroniką RTV/AGD, przemieszczanie się jedynie w gronie najbliższych. To ostatnie rozwiązanie ma dotyczyć podróży podczas Wielkanocy.

Nie wiadomo, co dalej z zakładami fryzjerskimi i gabinetami kosmetycznymi. Decyzja w tej sprawie ma zapaść w ostatniej chwili – informuje WP.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Limity to kpiny. Co z tego, że na drzwiach sklepu jest informacja „może być … klientów”. Mam ich policzyć nie wchodząc do sklepu ? Lub nawet wchodząc i widząc regałami zastawione pomieszczenie ? Jeszcze zabawniej gdy na toalecie widzę ograniczenie – mam sprawdzać kabiny ? Kościoły – niby 15 osób/m2. Ale czego – całego kościoła, czy tylko nawy głównej ? A nawet jeśli to wyjaśnimy, to co z tego, że limit będzie utrzymany, jeśli wszyscy są zgromadzeni blisko siebie a reszta powierzchni jest pusta. To jak w statystyce – ja mam 2 nogi, koń cztery. Przy limicie 3 nóg na istotę średnia jest OK.