Lockdown w kolejnych województwach. Nieoficjalnie: lubuskie i mazowieckie

Lockdown w kolejnych województwach. Nieoficjalnie: lubuskie i mazowieckie
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Na czwartek zaplanowano konferencję prasową ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Z nieoficjalnych informacji wynika, że szef resortu zdrowia ma ogłosić lockdown w kolejnych województwach.

Lockdown w kolejnych województwach

W czasie konferencji prasowej zaplanowanej na godzinę 14 minister zdrowia Adam Niedzielski ma poinformować o decyzji o wprowadzeniu lockdownu w województwach lubuskim i mazowieckim. Lockdown miałby zacząć obowiązywać w tych województwach od poniedziałku.

AKTUALIZACJA:
Adam Niedzielski: „Materializuje się czarny scenariusz”. Obostrzenia przedłużone do 28 marca

Przyspieszenie tej decyzji ma związek z dzisiejszym rekordem nowych zakażeń koronawirusem. Jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia w czwartek odnotowano 21 045 zakażeń Covid-19 i jest to najwyższa zaraportowana liczba od początku tego roku.

Wskaźnik dobowy zakażeń z 7 dni na 100 tysięcy mieszkańców jest najwyższy w województwach warmińsko-mazurskim (objęte lockdownem) oraz pomorskim (objęte lockdownem od 13 marca) oraz właśnie lubuskim i mazowieckim.

Na Mazowszu i w Lubuskiem zamknięte zostaną szkoły, hotele, galerie handlowe, kina, teatry i infrastruktura sportowa.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.