Lipcowy harmonogram pokazów multimedialnych na pl. Litewskim

Pokazy multimedialne na pl. Litewskim
Pokazy multimedialne na pl. Litewskim | fot. UM Lublin

Wiemy już, kiedy w lipcu będziemy mogli obejrzeć pokazy fontanny multimedialnej na pl. Litewskim w Lublinie. Sprawdźcie harmonogram.

Harmonogram pokazów multimedialnych na lipiec:

+ niedziela (1 lipca) godz. 21:30 – Wydarzenia kulturalne
+ piątek (6 lipca) godz. 21:30 – Sen o mieście
+ sobota (7 lipca) godz. 21:30 – Historia Pl. Litewskiego na wesoło
+ piątek (13 lipca) godz. 21:30 – Wydarzenia kulturalne
+ sobota (14 lipca) godz. 21:30 – Sen o mieście
+ piątek (20 lipca) godz. 21:30 – Anioły lubelskie
+ niedziela (22 lipca) godz. 21:30 – Sen o mieście
+ czwartek (26 lipca) godz. 21:30 – Sen o mieście
+ piątek (27 lipca) godz. 21:30 – Anioły lubelskie
+ sobota (28 lipca) godz. 21.30 – Anioły lubelskie
+ niedziela (29 lipca) godz. 21.30 – Historia Pl. Litewskiego na wesoło\

Czytaj także: Kąpiel w miejskiej fontannie na pl. Litewskim to zły pomysł. Sanepid przestrzega

Pokazy na Placu Litewskim – OPISY

„Sen o Mieście” – to 20-minutowa inscenizacja nawiązująca do widowiska teatralnego w reżyserii Janusza Opryńskiego, prezentowanego podczas obecności Lublina we Wrocławiu w ramach Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Spektakl jest opowieścią o kluczowych epizodach z historii Lublina. Widowisko zostało zrealizowane przy udziale tancerzy, sztukmistrzów, artystów nowego cyrku – w formie multimedialnej zostanie zaprezentowane w towarzystwie fontann i laserów.

„Historia Placu Litewskiego na wesoło” – to pokaz przygotowany przez Poławiacze Pereł Improv Teatr. Artyści podjęli się nagrania miniatur scenicznych inspirowanych historią placu Litewskiego, z uśmiechem i przekornie przedstawiają 5 scen z placu Litewskiego i 5 najważniejszych wydarzeń, które ich zdaniem odmieniły oblicze centrum Lublina.

„Wydarzenia Kulturalne” – to prezentacja najważniejszych festiwali i wydarzeń kulturalnych Miasta Lublin w obliczu 700-lecia jubileuszu. Filmy prezentujące lubelskie festiwale są przeplatane pokazami fontann w rytm muzyki i tańca wody.

„Anioły lubelskie” – to 12 minutowa prezentacja multimedialna w reżyserii Janusza Opryńskiego, nawiązująca do fresków znajdujących się we wnętrzu Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku Lubelskim.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.