Od poniedziałku trolejbusy pojadą po ul. Jana Pawła II w kierunku os. Poręba

Od 15 stycznia linia 161 pojedzie na os. Poręba | fot. Dominik Wąsik

Od najbliższego poniedziałku po ul. Jana Pawła II w Lublinie zacznie kursować linia trolejbusowa nr 161. Jej przystankiem końcowym będzie pętla autobusowa na os. Poręba.

Nowa trakcja trolejbusowa za 5 mln ciągnie się od pętli na Węglinie przez ul. Jana Pawła II aż do pętli na os. Poręba. – Wydłużeniu ulegną trasy przejazdu linii nr 151 i 161 – tak zapowiadał Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie. Jednak plany uległy małej zmianie.

Wydłużenie kursu obejmie tylko linię 161. Zamiast kończyć kurs na Węglinie, trolejbusy pojadą wzdłuż nowych osiedli przy ul. Jana Pawła II.

– Od 15 stycznia linia nr 161 zostaje skierowana na os. Poręba wszystkimi kursami we wszystkie dni tygodnia – informuje Anna Zalewska, rzecznik prasowy Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie. Częstotliwość kursowania pozostaje bez zmian.

Obecnie trasa linii 161 wiedzie od Felina przez Drogę Męczenników Majdanka, ul. Wolską, pl. Dworcowy, Krochmalną, Nadbystrzycką, Zana, Bohaterów Monte Cassino i al. Kraśnicką na Węglin. Od poniedziałku wydłuży się o blisko 3 kilometry.

Przystanki, które będzie obsługiwała wydłużona trasa linii 161:

w kierunku os. Poręba: … – Węglin 01-  Węglinek 04, Gęsia 02, Roztocze 02 – Kryształowa NŻ 02- Granitowa 01 – os. Poręba 01
w kierunku Felina: os. Poręba 02 – Kryształowa NŻ 01 – Roztocze 01- Gęsia 01- – Węglinek 02 – Węglin 02 – …

Co z linią 151?

Trolejbusy wzdłuż nowych osiedli nie pojadą zbyt często, bo nie zmieszczą się na zatłoczonej pętli os. Poręba. Pełna obsługa nowego odcinka sieci trakcyjnej na ul. Jana Pawła II będzie możliwa dopiero po modernizacji pętli, która jest zaplanowana na rok 2020.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.