Limit osób na Wigilii i w Boże Narodzenie 2020. Ilu gości można zaprosić do domu?

wigilia stół potrawy
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Święta Bożego Narodzenia 2020 spędzimy w małym gronie rodzinnym. W Wigilię i Boże Narodzenie będzie obowiązywać limit osób. Ilu gości można zaprosić do domu na święta?

Limit osób na święta Bożego Narodzenia 2020

Tegoroczne święta Bożego Narodzenia będą inne niż te, które pamiętamy z ubiegłych lat. Jest to związane z panującą pandemią i związanymi z nią obostrzeniami. Od 28 listopada do 27 grudnia zakazuje się organizowania imprez, spotkań i zebrań z wyłączeniem m.in. „imprez i spotkań do 5 osób, które odbywają się w lokalu lub budynku wskazanym jako adres miejsca zamieszkania lub pobytu osoby, która organizuje imprezę lub spotkanie”.

Ile osób można zaprosić na święta 2020 do domu?

>>> Sugerujemy: Limit osób na święta Bożego Narodzenia 2020 nie dotyczy rodzinnych spotkań w domu?

Ile osób będzie można zaprosić na święta Bożego Narodzenia 2020 do domu? Odpowiedzi na to pytanie szuka wiele osób, które organizują w swoim domu Wigilię lub rodzinne spotkanie w trakcie świąt Bożego Narodzenia 2020. Limit 5 osób w trakcie świąt Bożego Narodzenia nie dotyczy osób wspólnie zamieszkujących lub gospodarujących, czyli domowników. Oznacza to, że rodzina będzie mogła zaprosić na Wigilię lub imprezę okolicznościową jeszcze pięciu gości spoza domowników.

„Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, ale w tym wyjątkowym czasie potrzebna jest wyjątkowa odpowiedzialność, żeby nie zarażać innych. Jeśli nie spędzimy świąt tylko w najbliższym gronie, to liczba zakażeń będzie wzrastać” – powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas wtorkowej konferencji prasowej.

„Święta i ferie to powinien być czas kiedy zmniejszymy naszą mobilność. To powinien być czas naszej dobrowolnej kwarantanny. A ja ponownie przestrzegam przed możliwą trzecią falą. To bardzo ważne, żebyśmy ograniczyli mobilność” – podkreślił premier Mateusz Morawiecki.

Obostrzenia na święta 2020

„Przed nami wyjątkowy czas przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. Wiele państw w Europie wprowadza lockdown. Sytuacja epidemiczna w Polsce zależy od przestrzegania zasad przez nas wszystkich. Powinniśmy pamiętać, że to nie czas na walki między sobą tylko czas walki z wirusem” – powiedziała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Minister zdrowia zaapelował, by nadchodzące świętą Bożego Narodzenia spędzić w domu. – Będę rekomendował Rządowemu Zespołowi Zarządzania Kryzysowego, żeby ten okres, który się zbliża, czyli święta, Sylwester i ferie, żebyśmy konsekwentnie zostali w dom – powiedział.

Rząd nie zamierza wprowadzać ograniczeń w przemieszczeniu się na święta Bożego Narodzenia.

6 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. No co za kur..szcza ciekawe jak będą to sprawdzać będą jeździć po ludziach w święta

  2. Szkoda że nie potrafią się określić czy będzie możliwość przemieszczania się na święta??? Czy znów będzie to samo co na Wielkanoc???!!!

  3. Rzeczywiście strrrraszne. Ten obrzydliwy rząd chce żebyśmy przeżyli. Czas się zbuntować 😉

  4. Już to widzę, telefony na komisariatach będą się dosłownie urywać. Nosacze będą wydzwaniać i zgłaszać, że sąsiad zaprosił na wigilię 6 osób XDDDDD

  5. Hmm… Nas jest.6 osób…2 dorosłych i 4 dzieci…czyli nie.mozemy odwiedzić.rodzicow czy teściów…chore…