Lidl wydłuża godziny pracy. Dwa sklepy w Lublinie są otwarte całą dobę

Lidl przy ul. Białkowska Góra 3 w Lublinie | fot. Dominik Wąsik
Lidl przy ul. Białkowska Góra 3 w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Lidl wydłuża godziny pracy wszystkich sklepów. Część z nich otwarta jest przez całą dobę. Które sklepy sieci Lidl w Lublinie działają całodobowo?

W związku z nowymi obostrzeniami związanymi ze stanem epidemii oraz zwiększoną liczbą klientów w sklepach Lidl Polska zmienia model funkcjonowania swoich obiektów. W trosce o komfortowe i bezpieczne warunki pracy oraz płynną obsługę klientów sieć wydłuża godziny pracy większości swoich sklepów. Część z nich otwarta będzie przez całą dobę.

Lidl wydłuża godziny otwarcia sklepów – LUBLIN

Od 2 kwietnia większość sklepów sieci Lidl Polska jest czynna w godzinach 6:00-24:00, również w niedzielę handlową. Wydłużenie godzin otwarcia pozwoli na zrobienie codziennych i świątecznych zakupów w bezpiecznych oraz komfortowych warunkach, a także umożliwi rozłożenie ruchu w sklepach.

Od 6:00 do 24:00 otwarte będą sklepy sieci Lidl w Lublinie przy ulicach: Lwowska 48, Białkowska Góra 3, Węglarza 1, Willowa 62a, Solidarności 50, Romantyczna 2, Grabskiego 1, Dziewanny 2, Diamentowa 19 oraz Kotlarska 2.

Lidl czynny całą dobę w Lublinie

Od 2 kwietnia część sklepów sieci Lidl Polska funkcjonuje w modelu całodobowym (24 godziny) np. w Lublinie, Warszawie, Krakowie, Wrocławiu czy Poznaniu. Całą dobę natomiast czynny będzie Lidl w Lublinie przy Koncertowa 4 i Jana Pawła II 37.

Praca w Lidlu

Aby wesprzeć swój zespół, Lidl Polska rozpoczął właśnie rekrutację na nowe stanowisko w sklepie o nazwie „pracownik wsparcia sprzedaży”. To kolejne rozwiązanie sieci, która oprócz bezpieczeństwa, pragnie zapewnić swoim pracownikom komfort w okresie wzmożonego natężenia obowiązków.

Limit osób w Lidlu

W związku z wprowadzonym limitem osób obecnych w obiekcie – maksymalnie trzy osoby na punkt kasowy – w salach sprzedaży Lidl Polska będzie mogło przebywać ok. 15-20 osób (limit uzależniony od liczby kas w danym obiekcie). Klienci wchodzący na teren sklepu mają obowiązek założenia jednorazowych rękawic, które są dostępne przy wejściu do obiektu.

Klienci odwiedzający Lidla powinni pamiętać o pozostałych środkach ostrożności. Przy taśmie w strefie wypakowywania zakupów przy kasach fiskalnych („strefa X”) powinna przebywać wyłącznie jedna osoba, a pozostali klienci stojący w kolejce powinni pamiętać o zachowaniu 2 metrów odległości między sobą. W sklepach zamieszczone są oznaczenia poziome i pionowe, które pomogą klientom zachować bezpieczną odległość między sobą.

Seniorzy podczas zakupów w sklepach Lidl Polska są obsługiwani przez kasjerów priorytetowo. Pracownikom w wieku 65+ zostało umożliwione zwolnienie z obowiązku świadczenia pracy – wysokość pensji osób, które skorzystają z tego rozwiązania, pozostaje niezmieniona.

CZYTAJ TAKŻE: Lidl wprowadza „ciche godziny”. Specjalnie wyznaczony czas na zakupy dla osób z autyzmem

+ Biedronka wydłuża godziny otwarcia sklepów. Przed świętami będą czynne całą dobę!

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.