Łęczna: Ukradli pieniądze z kościelnej kasetki. Przyłapał ich kościelny

Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Kościelny przyczynił się do ujęcia złodziei, którzy po niedzielnej mszy ukradli pieniądze z kościelnej kasetki. Gdy próbowali upuścić świątynię, kościelny stanął na ich drodze.

Do kradzieży doszło w niedzielę na terenie jednego z kościołów na terenie Łęcznej. Policjanci zostali zaalarmowani o kradzieży pieniędzy z kościelnej kasetki na datki od wiernych na potrzeby kościoła.

Na miejscu policjanci zastali szarpiących się dwóch mężczyzn oraz kobietę. Ustalili, że kościelny przyłapał dwie osoby na kradzieży pieniędzy z kasetki na datki i próbował ich zatrzymać.

Kasetka ta znajdowała się w przedsionku kościoła, miała uszkodzony zamek, a wokół niej leżały porozrzucane monety” – mówi asp. Magdalena Krasna, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Łęcznej.

Osoby, które miały dokonać kradzieży to 64-letni mężczyzna bez stałego miejsca zameldowania oraz 43-letnia kobieta mieszkanka Lublina. Mężczyzna w trakcie dokonywania kradzieży był nietrzeźwy, w chwili zatrzymania miał ponad 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Policjanci przy tych osobach ujawnili pieniądze łącznie prawie 100 zł oraz cążki i scyzoryk. Zgodnie z kodeksem karnym przestępstwo kradzieży rozbójniczej zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.