Łęczna przygotowuje się do świąt

1779210600

Kolorowa lokomotywa z trzema wagonikami oraz 9-metrowe drzewko ozdobione bombkami. Iluminacje w Łęcznej jak z bajki.

Do świąt mamy jeszcze trochę czasu, lecz miasta robią już świąteczne zakupy, by przystroić swoje ulice iluminacjami. Swoimi pomysłami na świąteczne iluminacje dzielą się władze Łęcznej.

Kolorowa lokomotywa z trzema wagonikami, oświetlona blisko 12 tysiącami światełek stanie na Rynku I w Łęcznej. – To kolejny świąteczny zakup. W ubiegłym roku ustawiono cieszące się olbrzymim zainteresowaniem blisko 9-metrowe drzewko ozdobione bombkami i kokardami – mówi Grzegorz Kuczyński, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Łęcznej.

To właśnie przy drzewku świątecznym mieszkańcy najchętniej wykonywali świąteczne zdjęcia. W tym roku również stanie kolorowego drzewko, lecz wokół ozdobi go płotek.

Już za kilka tygodni (najpóźniej do 6 grudnia), w miejscu gdzie w lecie oczy cieszy kolorowa fontanna pojawi się 10-metrowa lokomotywa z wagonami. – Do ciuchci i jednego z wagoników będzie można wsiąść, pomyśleć życzenie i zrobić pamiątkową fotografię – dodaje Kuczyński.

To nie koniec miejskich zakupów. Kolejne iluminacje pojawią się na słupach oświetleniowych przy ulicy Górniczej i dalszej części ul. Stefanii Pawlak. W ten sposób świąteczną atmosferę będzie można poczuć w kolejnych częściach miasta.

Magistrat ozdabia miasto od 2014 roku. Wtedy pierwsze iluminacje pojawiły się na alei Jana Pawła II, ulicy Targowej, części Stefanii Pawlak oraz na Rynku I.

385419567

(fot. UM Łęczna)

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.