Miał broń i wyprawione skóry dzikich zwierząt oraz kotów. Kłusownik w rękach policji

W swojej kolekcji posiadał ponad 100 sztuk wyprawionych skór, zamrożone tusze zwierząt, a także ich poroże i racice. 54-letni kłusownik w rękach policjantów z Łęcznej.

 

Łęczyńscy policjanci weszli na posesję 54-letniego mieszkańca gminy Ludwin. Według posiadanych informacji, mężczyzna mógł mieć do czynienia z kłusownictwem. Podczas przeszukania budynków gospodarczych policjanci ujawnili ponad 100 wyprawionych skór zwierzyny łownej i płowej.

 

Dodatkowo funkcjonariusze zabezpieczyli zamrożone tusze czy poroże i racice. W toku dalszych czynności ujawnili broń palną: karabin i dubeltówkę, którą wykorzystał do nielegalnych polowań oraz kilkanaście sztuk amunicji i przyrządy do jej wyrobu.

 

Kłusownik usłyszy zarzuty za nielegalne posiadane broni palnej, a także bezprawne pozyskanie tuszy oraz trofeów zwierząt łownych. Teraz 54-latek odpowie przed sądem. Za nielegalne posiadanie broni palnej, a także bezprawne pozyskanie tuszy oraz trofeów zwierząt łownych grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

fot. policja


WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.