Łamali kości i wybijali zęby. Poszukiwany od 18 lat Robert M. wpadł w Niemczech

Robert M. "Szopen" zatrzymany po 18 latach
Robert M. "Szopen" zatrzymany po 18 latach | fot. KWP Lublin

Poszukiwany 58-letni Robert M. pseudonim Szopen został zatrzymany na terenie Niemiec. Jest podejrzany za udział w rozboju z użyciem broni, podczas którego sprawcy łamali kości i wybijali zęby pokrzywdzonym.

Robert M. „Szopen” zatrzymany

Robert M. „Szopen” w lipcu 2003 roku brał udział w napadzie na rodzinę zamieszkałą w gminie Wohyń (powiat radzyński). Wspólnie z ustalonymi osobami brutalnie pobili pokrzywdzonych m.in. ojca i syna oraz pozostałych członków rodziny. Sprawcy domagali się wydania pieniędzy. Podczas napadu zadawali obrażenia m.in. pięściami oraz kijem łamiąc kości i wybijając zęby. Zrabowali wówczas 46 tysięcy dolarów.

Po napadzie Robert M. ukrywał się na terenie rożnych krajów europejskich. Poszukiwania prowadzili policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej, a następnie także ich koledzy z Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób z KWP w Lublinie. Ich wspólne ustalenia wskazywały, że poszukiwany przebywa na terenie Niemiec. Mężczyzna wprowadzał w błąd funkcjonariuszy niemieckich i w trakcie legitymowania podawał dane swojego brata.

„Policjanci zajmujący się poszukiwaniami ustali miejsce pobytu obu braci jednoznacznie wskazując, który z nich przebywa w Niemczech. Przy współpracy z policjantami z Komendy Głównej Policji informacje zostały przekazane stronie niemieckiej. Po zatrzymaniu i rozpatrzeniu sprawy Sąd w Niemczech wyraził zgodę na ekstradycję poszukiwanego do Polski” – mówi kom. Andrzej Fijołem, rzecznik prasowy KWP w Lublinie.

58-latek odpowie za przestępstwa popełnione w przeszłości. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi do 15 lat pozbawienia wolności.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.