Lada dzień kończy ci się ważność prawa jazdy? Co zrobić w takiej sytuacji?

prawo jazdy
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

W najbliższym czasie Twoje prawo jazdy traci ważność przez wadę wzroku czy choroby serca? Wielu lekarzy zawiesiło działalność z powodu koronawirusa. Co zrobić w takiej sytuacji?

W najbliższym czasie wielu kierowców, którzy mają terminowe prawa jazdy ze względu na wady wzroku czy inne choroby, może stracić uprawnienia do kierowania samochodami, ciężarówkami, autobusami czy motocyklami.

Kierowcy, którym minął (lub minie w najbliższym czasie) termin ważności prawa jazdy w okresie epidemii koronawirusa, mają problem z wykonaniem niezbędnych badań. Służba zdrowia w takich sprawach nie działa.

Co w takiej sytuacji? Kierowca, któremu wygasła ważność prawa jazdy, może złożyć wniosek o wydanie nowego dokumentu do urzędu miasta lub starostwa powiatowego. Jeżeli do wydania prawa jazdy potrzebne jest uzyskanie badań lekarskich, to te zrobione wcześniej nie tracą ważności na czas epidemii.

Przyjęta ostatnio specustawa przewiduje wydłużenie ważności orzeczeń lekarskich lub psychologicznych, których termin ważności upływa po 7 marca 2020 r. Będą one aktualne jeszcze przez 60 dni od dnia odwołania stanu zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.