KWP: Zatrzymany główny organizator handlu dopalaczami

68 78500

Policjanci ze specjalnej grupy powołanej przez Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie zatrzymali organizatora handlu dopalaczami na Lubelszczyźnie. Z informacji posiadanych przez śledczych wynika, że 31-letni mężczyzna miał dostarczać dopalacze i narkotyki zatrzymanemu w piątek Michałowi J. 31-latek zostanie doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszy zarzuty i złoży wyjaśnienia.

Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Lublinie. Do rozwikłania sprawy Lubelski Komendant Wojewódzki Policji powołał specjalną grupę, w której skład wchodzą specjaliści z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie, z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową i Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Lublinie.

Wczoraj pracujący nad sprawą policjanci zatrzymali organizatora 31-letniego handlu dopalaczami na Lubelszczyźnie. Mężczyzna ukrywał się na terenie Lublina. Został zatrzymany podczas wizyty u swojej babki. Z ustaleń policjantów i prokuratorów wynika, że 31-latek dostarczał dopalacze i narkotyki zatrzymanemu w piątek Michałowi J., który za pomocą firmy kurierskiej rozsyłał je do odbiorców na terenie całej Polski. Śledczy ustalili, że w ten sposób rozesłanych zostało co najmniej 700 przesyłek. W firmie kurierskiej zabezpieczono kolejnych 18 paczek, a następne 22 zostały cofnięte z wysyłki.

Podczas przeszukania miejsca zameldowania 31-letniego mieszkańca gm. Niemce, policjanci odnaleźli 18 pakietów z zawartością środków zastępczych o łącznej masie 0,5 kg oraz broń palną gazową typu rewolwer. Zabezpieczone zostały również komputery i telefony komórkowe.

W tej sprawie policjanci przechwycili już ponad 16 kg środków zastępczych tzw. dopalaczy, 400 gramów marihuany oraz 238 tabletek ekstazy. Łączna czarnorynkowa wartość zabezpieczonych substancji opiewa na kwotę około 1,3 mln złotych.

Zabezpieczone substancje już trafiły do Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Lublinie, gdzie zostaną szczegółowo zbadane. Policjanci wstępnie ustalili, na podstawie opinii biegłego, że zabezpieczone środki zawiera składniki, które są wpisane na listę substancji uznanych za narkotyki. Ostatnio lista ta wydłużyła się o kolejne 114 pozycji, rozpoznawanych do tej pory jako dopalacze. Po wejściu w życie nowelizacji ustawy uzyskały one status narkotyków. To efekt nowelizacji Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, która weszła w życie 1 lipca br.

31-latek zostanie doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Lublinie, gdzie usłyszy zarzuty. Śledczy wnioskować będą o tymczasowy areszt. Mężczyzna karany był już za przestępstwa narkotykowe, groźby karalne oraz za kradzież rozbójniczą.

Za wprowadzanie do obrotu znacznych ilości środków odurzających grozić mu może kara do 12 lat więzienia.

 Materiały policji. 

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.