Kwarantanna skrócona do 7 dni. Rząd wprowadza zmiany od 24 stycznia

Kwarantanna
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Skrócona kwarantanna do 7 dni obejmie osoby kierowane na nią od poniedziałku 24 stycznia – poinformowało w piątek Ministerstwo Zdrowia.

7-dniowa kwarantanna

Wprowadzane zmiany dotyczą czasu odbywania kwarantanny. Osoby bezobjawowe będą zwalniane z kwarantanny po 7 dniach, pod warunkiem uzyskania negatywnego wyniku testu na COVID-19.

„Zakładamy krótszy okres przechorowania i zakażania koronawirusem, dlatego skracamy okres kwarantanny do 7 dni”

– powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

„W związku z pojawiającymi się pytaniami, po konferencji prasowej premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, informujemy, że skrócona kwarantanna do 7 dni obejmie wszystkie osoby kierowane na nią od 24.01. Nie dotyczy to więc osób, które już są na kwarantannie”

– doprecyzowało Ministerstwo Zdrowia.

Zobacz także: Bezpłatne testy antygenowe w aptekach od 27 stycznia. Jak się zapisać?

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.