Bezpłatne testy antygenowe w aptekach od 27 stycznia. Jak się zapisać?

apteka aptekarka w maseczce
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Adobe Stock

Uruchamiamy bezpłatne testowanie w aptekach, żeby szybko identyfikować ryzyko ewentualnego zakażenia. Te punkty, które prowadzą szczepienia, spełniają standardy na potrzeby badań testami antygenowymi – zapowiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

Testy antygenowe bez skierowania w aptekach

Od 27 stycznia 2022 r. we wszystkich aptekach będzie można zrealizować bez skierowania od lekarza i w pełni za darmo test antygenowy. Takie apteki będą musiały wydzielić pomieszczenie na okoliczność przeprowadzania testów.

„Zwiększamy możliwości testowania – od 27 stycznia będą darmowe testy antygenowe w każdej aptece. Musimy postawić duży akcent w obszarze ograniczenia kontaktów – stąd zalecenie pracy zdalnej tam, gdzie tylko można”

– powiedział na piątkowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

Koszt testów w całości pokryje Narodowy Fundusz Zdrowia. Wynik testu antygenowego zostanie wprowadzony do systemu ewidencji i udostępniony w Internetowym Koncie Pacjenta.

„Każdy, kto jest zainteresowany, wypełniając formularz bądź w domu, bądź na miejscu w aptece, będzie mógł poddać się testowi i bardzo szybko zweryfikować testem antygenowym, czy jest zakażony, czy nie”

– powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

Zobacz także: Kwarantanna skrócona do 7 dni. Rząd wprowadza zmiany od 24 stycznia

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Te testy nawet zanurzone w soku owocowym pokazują wynik pozytywny. Ludzie obudźcie się!!!!!!!!!