KUPIŃSKI GUITAR DUO w Filharmonii Lubelskiej!

KUPIŃSKI GUITAR DUO
KUPIŃSKI GUITAR DUO | materiały prasowe

Jeden z największych duetów gitarowych młodego pokolenia już 14 kwietnia o godz. 19.00 wystąpi z wyjątkowym programem w Filharmonii Lubelskiej!

Wyjątkowi goście Filharmonii Lubelskiej!

Ewa Jabłczyńska i Dariusz Kupiński są absolwentami Universität der Künste w Berlinie i Hochschule für Musik w Weimarze w klasie prof. Thomasa Müllera-Peringa, u którego realizowali studia podyplomowe, a także Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie gitary prof. Aliny Gruszki oraz prof. Wandy Palacz.

Jako soliści i duet zdobywali liczne nagrody w znaczących, międzynarodowych konkursach gitarowych. Wielokrotnie otrzymywali prestiżowe stypendia za wybitne osiągnięcia artystyczne. Występowali z recitalami w Polsce, Niemczech, Włoszech, Czechach, Słowacji, Ukrainie.

Koncert współorganizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca w ramach programu własnego „Scena Muzyki Polskiej”, finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Program:

  • A. Tansman – Sonatina na dwie gitary, Suite in modo polonico
  • W. Szalonek – Invocazioni per duechitarra
  • F. Chopin – Mazurek, op. 56 nr 1, Mazurek, op. 63 nr 3, Mazurek, op. 17 nr 4, Walc, op. 64 nr 2, Walc, Es-dur op. 18

Bilety w cenie:

  • normalny: 30 zł
  • ulgowy: 20 zł
  • pozostałe rodzaje biletów dostępne bezpośrednio w kasie Filharmonii

Bilety na to wydarzenie dostępne są na stronie: https://kupbilet.filharmonialubelska.pl/event/view/id/302664

Więcej informacji na stronie internetowej Filharmonii Lubelskiej: https://filharmonialubelska.pl/2023/01/24/scena-muzyki-polskiej-koncert-kameralny-6/

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.