Ktoś włożył te szczeniaki do torby i wyrzucił do rowu. Policjanci poszukują właściciela

Porzucone szczeniaki w worku | fot. KMP Chełm

Policjanci poszukują właściciela szczeniąt, które zostały znalezione w rowie na terenie gminy Siedliszcze. Cztery pieski znajdowały się w papierowej torbie.

Dyżurny komendyotrzymał zgłoszenie o znalezieniu szczeniąt w miejscowości Bezek Dębiński na terenie gminy Siedliszcze. Policjanci z komisariatu w Rejowcu ustalili, że mieszkaniec tej miejscowości zauważył w rowie papierową torbę, z której dochodziły charakterystyczne odgłosy. Zainteresował się tym i zajrzał do środka. Okazało się, że były tam cztery małe pieski.

Funkcjonariusze zaopiekowali się małymi czworonogami do czasu przyjazdu pracowników schroniska dla zwierząt, którzy zabrali je pod swoja opiekę. Teraz policjanci poszukują właściciela szczeniaków i wyjaśniają w jakich okolicznościach doszło do ich porzucenia.

Zgodnie z przepisami ustawy o ochronie zwierząt znęcanie się nad zwierzętami zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3.Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Tyle się mówi o sterylizacji zwierząt, ale po co, skoro można wyrzucić szczeniaki i liczyć, że cudem przeżyją, albo zdechną lub zostaną rozjechane.