Ktoś podrzuca śmieci pod kontenery z odzieżą PCK Lublin

Śmieci pod kontenerami na odzież PCK Lublin
Śmieci pod kontenerami na odzież PCK Lublin

PCK Lublin apeluje o pomoc w ustaleniu sprawców podrzucania śmieci pod kontenery z odzieżą. Jeśli posiadasz informację na temat tego procederu zgłoś ten fakt straży miejskiej lub policji.

Lubelski Oddział Okręgowy PCK zwraca się o pomoc w ustaleniu sprawców podrzucania setek kilogramów śmieci i zniszczonej odzieży pod pojemniki PCK. O tym fakcie poinformował na swojej stronie Facebook’owej.

– W ostatnich tygodniach nasilił się proceder najczęściej nocnego przywożenia i wysypywania setkami kilogramów śmieci i niechcianej odsortowanej zniszczonej odzieży pod pojemniki PCK, co powoduje nagłe powstawanie przy pojemnikach PCK ogromnych bałaganów/wysypisk, a przez to zniechęcanie się społeczeństwa i właścicieli posesji, na których są zlokalizowane pojemniki PCK, do zbiórki, co w konsekwencji wpływa to na utratę dobrego imienia PCK w ogóle, oraz przysparza wiele kłopotów i wydatków dla PCK w związku z koniecznością szybkiego interwencyjnego likwidowania tychże bałaganów i utylizowania śmieci i odpadów.

PCK Lublin zwraca się z apelem i ogromną prośbą do wszystkich życzliwych w stosunku do PCK i prowadzonej zbiórki, aby zechcieli zwracać uwagę na pojemniki PCK i to co się wokół nich dzieje, a szczególnie, gdy zauważą przypadki wyładowywania dużych ilości rzeczy/worków.

Jeśli zauważysz, że ktoś podrzuca pod pojemniki na odzież odpady, spisz numery rejestracyjne pojazdu lub sfotografuj ten fakt i przekaż informację straży miejskiej lub policji. Wszelkie informacje na temat powyższego procederu prosimy kierować bezpośrednio do nas pod numer 81 532-08-27 w. 16.

– Za zaśmiecanie można zostać ukaranym mandatem od 20 do 500 złotych. Dodatkowo taka osoba zostanie zobowiązana do uprzątnięcia terenu – informuje Robert Gogola, rzecznik Straży Miejskiej.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.