Ksiądz jednej z podlubelskich parafii padł ofiarą oszustwa. Z konta wspólnoty zniknęło 58 tys. zł

ksiądz kapłan duchowny
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

60-letni proboszcz jednej z podlubelskich parafii został oszukany metodą „na policjanta” i przekazał oszustom 58 tysięcy złotych, pochodzących ze środków parafii. Kapłan przekazał oszustom dane do konta.

Parafia straciła 58 tys. złotych

W czwartek (27.01) do policjantów z Lublina zgłosił się 60-letni proboszcz jednej z podlubelskich parafii. Mężczyzna oświadczył, że padł ofiarą oszustwa. Do kapłana zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta, który oświadczył, że pieniądze na rachunku parafii są zagrożone i może dojść do kradzieży środków przez pracownika banku.

By uniknąć utraty pieniędzy, polecił mu przelanie oszczędności na prywatny rachunek. Jednocześnie fałszywy policjant poprosił o podanie danych do logowania na prywatne konto księdza, aby służby mogły nadzorować całą operację.

Duchowny uwierzył w historię oszusta i wykonał wszystkie polecenia. Niedługo później zorientował się, że pieniądze w kwocie 58 tysięcy złotych zniknęły z konta.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.