KRRiT wzywa do zaprzestania rozpowszechniania fake newsów w regionalnych rozgłośniach Polskiego Radia

Tablica informacyjna KRRiT
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wyraża zdecydowany sprzeciw wobec rozpowszechniania zmanipulowanych informacji przez 17 regionalnych rozgłośni Polskiego Radia.

Stanowisko KRRiT

KRRiT podkreśla, że nie blokuje środków z abonamentu radiowego, które są przechowywane na kontach Ministerstwa Finansów i mogą być wypłacane na wniosek rozgłośni. Regionalne rozgłośnie finansują swoją działalność z reklam, sponsoringu, grantów i własnych wydawnictw, a środki z abonamentu stanowią jedynie dodatek na realizację misji publicznej.

maszt komórkowy nadanik odbiornik antena 5g
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Apel KRRiT

Członkowie KRRiT apelują do likwidatorów rozgłośni o samodzielne wypłacanie środków z depozytów sądowych, aby nie szkodzić funkcjonowaniu rozgłośni i interesom słuchaczy.

Czy uważasz, że media powinny być bardziej odpowiedzialne w przekazywaniu informacji? Podziel się swoją opinią w komentarzach!

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.