Król da Motorowi Lublin awans?

Rafał Król nowym zawodnikiem Motoru Lublin | materiały prasowe

Swój kontrakt z Motorem Lublin podpisał 30-letni pomocnik Rafał Król. Jest to dla niego powrót do lubelskiej drużyny, gdyż reprezentował on już żółto-biało-niebieskie barwy w latach 2008-2010 oraz 2013-2016.

Swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w miejscowym Międzyszkolnym Uczniowskim Klubie Sportowym. W kolejnych latach swojej kariery reprezentował barwy Unii Wilkołaz, Janowianki Janów Lubelski, Stali Kraśnik, Znicza Pruszków oraz greckiej drużyny AÉ Dóxa Kranoúlas.

W latach 2008-2010 oraz 2013-2016 zakładał koszulkę Motoru Lublin, w której wystąpił łącznie w 162 spotkaniach ligowych (20 goli), w tym w 69 meczach zaplecza Ekstraklasy. Ostatnie trzy lata spędził w zespole Stali Kraśnik, z którym w 2018 roku wywalczył awans z IV do III ligi.

„Po rundzie jesiennej okazało się, że w Stali Kraśnik, a więc w klubie, w którym dotychczas grałem, działacze stawiają na grę pod Pro Junior System. Ja sam natomiast chciałbym w swojej karierze zagrać o coś więcej i powalczyć o konkretny cel, a tym jest awans z Motorem Lublin do II ligi. Po powrocie tutaj spodziewam się dobrych meczów w naszym wykonaniu, zwycięstw w nich i przede wszystkim awansu, na który czekają kibice” – powiedział Rafał Król po podpisaniu umowy z klubem.

Skauci Motoru Lublin nie próżnują. Ściągnęli dwóch najkorzystniej prezentujących się zawodników w rundzie jesiennej obecnego sezonu trzeciej ligi – Rafała Króla i Krzysztofa Ropskiego. Czy ci piłkarze spełnią oczekiwania klubu oraz kibiców i wprowadzą żółto-biało-niebieskich do drugiej ligi?

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.